Ronaldo údajně jedná o svém přestupu z Manchesteru do Bayernu Mnichov

Přidat na Seznam.cz

Během příprav na mistrovství světa se ve fotbalových kuloárech objevila informace, že Ronaldův agent Jorge Mendes měl jednat o přestupu portugalského fotbalisty z Manchesteru United do mnichovského velkoklubu.

Podle sportovního ředitele Bayernu, Olivera Kahna, je případný přestup spíše v teoretické rovině, ačkoli Christiana považuje stále za jednoho z nejlepších fotbalistů naší planety. Podle jeho slov by případné angažovaní případných posil muselo odpovídat folizofii klubu, což u Ronalda úplně neplatí.

Hlavní překážkou se jeví portugalcův vysoký plat. V United má aktuálně smlouvu na 29 miliónů eur ročně, tedy zhruba 705 milionů korun. Tato skutečnost může mít psychologický dopad na kabinu každého fotbalového klubu.

Cristiano Ronaldo hledá cestu, jak se vyvázat z anglického velkoklubu, kde svou zářnou kariéru před lety začínal, píše deník Bild. Dohady o jeho odchodu odstartovaly ve chvíli, kdy v United padl v nemilost. Právě je nejžhavějším kandidátem na získání portugalské hvězdy Bayern. Šéfové německého klubu se měli minulý týden zúčastnit schůzky se zástupci Manchesteru a s agentem samotného hráče, Jorgem Mendesem.

Podle DailyMail by zájem Bayernu mohla oživit i aktuální situace v kádru. Sadia Mane, který přestoupil v létě z Liverpoolu svůj potenciál zatím nenaplňuje a nejistá je také budoucnost u Erica Maxima Choupo-Motinga.

Zdroj: DailyMail, Bild, redakce