Ronaldo bude hrát v Saudské Arábii. Rozhodly peníze. Za rok si přijde v přepočtu na 5 miliard korun

Přidat na Seznam.cz

Po definitivní tečce za jeho působením v anglickém velkoklubu Manchesteru United, se v médiích spekulovalo o jeho dalším působišti. Nakonec rozhodla nabídka ze Saudské Arábie, kde bude hrát za klub Al-Nassr.

Smlouva v Manchesteru zaručovala hvězdnému Portugalci výdělek ve výši 459 miliónů korun. V novém působišti si přijde nejméně na desetinásobek. Na Ronaldově výdělku se bude podílet více faktorů, když k jeho hráčským povinnostem budou dále patřit také povinnosti komerčního charakteru.

I tak se jedná o největší kontrakt v dějinách fotbalu, píše deník Idnes. Podle žebříčku časopisu Forbes byl dosud nejlépe placeným fotbalistou Lionel Messi s výdělkem tři miliardy korun ročně.

Délka kontraktu je stanovena do 30. června 2025 a blízkovýchodní země chce hvězdného útočníka využít také jako ambasadora pro kandidaturu země do pořadatelství mistrovství světa v roce 2030. Podle vlastního vyjádření na uplynulém šampionátu je jasné, že jako hráč by do něj již nezasáhl.

Tým Al-Nassr se snaží nalákat další hvězdy světového formátu, informuje web Footbalclub. Asi největší zájem médií zaznamenala zpráva o možném přestupu Sergia Ramose z PSG. Devítinásobný mistr Saudské Arábie tak své možnosti po podepsání Ronalda určitě nevyčerpal.

Zdroj: Footbalclub.cz, Idnes.cz