Role se v českém tenise obracejí, muži převyšují ženy. Lehečka pomstil Menšíka

Přidat na Seznam.cz

V posledních pěti letech se v souvislosti s českým tenisem mluvilo výhradně o ženách. A to právem! Velké úspěchy Markéty Vondroušové (vítězka Wimbledonu), Barbory Krejčíkové (ovládla French open), Karolíny Muchové (grandslamová semifinále), Karolíny Plíškové, Petry Kvitové (stálice v první desítce) či Kateřiny Siniakové (dlouhodobá světová jednička ve čtyřhře) jednoznačně zastínily marné snažení našich mužů k přiblížení se úspěchům Tomáše Berdycha. Ale tomu je nyní pravděpodobně konec. Čeští muži se hlásí o slovo.

Už na konci minulého roku se Češi dostali v Davis cupu mezi nejlepších osm týmů. Ale to hlavní přišlo minulý týden, kdy se osmnáctiletý Jakub Menšík dostal v prestižním turnaji v katarském Dauhá až do finále. Postupně vyřadil několik velmi kvalitních hráčů (Davidovich Fokina, Andy Murray, Andrej Rublev, Gael Monfils). Až ve finále nestačil na Rusa Karena Chačanova.

A kdo ví, jestli se něco podobného nepodaří našemu nejlepšímu tenistovi v Dubaji. Jiří Lehečka si v prvním kole poradil s Maďarem Mártonem Fucsovicsem 6:4, 3:6, 7:5. I v dalším kole zažil mladoboleslavský rodák tři sady a shodou okolností s Chačanovem. A dokonce odvrátil pět mečbolů! Nakonec se Lehečka radoval z vítězství 6:7, 7:6, 6:4.

O postup do semifinále se Lehečka utká se sedmým nasazeným Alexandrem Bublikem z Kazachstánu. I v tomto případě se Lehečka může stát „mstitelem“, Bublik byl totiž přemožitelem Tomáše Macháče z prvního kola.

Naopak Menšík už je ze hry venku. Ve druhém kole, toho samého turnaje, musel za stavu 6:7, 0:1 se Španělem Alejandrem Davidovichem kvůli zranění stehenního svalu vzdát. Patrně se na jeho těle už projevila únava.

Zdroj: redakce, atptour.com