Rodí se nám nový „Berdych“? Jiří Lehečka vyprovodil z kurtu favorizovaného Brita

Přidat na Seznam.cz

Před 25 lety vyhrál Australian open Petr Korda. Na další větší úspěch na prvním grandslamu sezony jsme si museli mezi muži počkat dlouhých 14 let, když se do semifinále dostal Tomáš Berdych. A letos možná zažijeme po další větší pauze opět zajímavý průlom do závěrečných kol u protinožců. Jiří Lehečka porazil Brita Camerona Norrieho a už je mezi posledními šestnácti tenisty.

Turnajová jedenáctka z Velké Británie měla podle předpokladů vyprovodit českého tenistu z kurtu bez větších problémů. Jenže Jiří Lehečka konečně prokazuje svůj talent a to na jednom z největších tenisových podniků roku. Byl to krásný a těžký souboj na pět setů – 6:7, 6:3, 3:6, 6:1 a 6:4.

„Cítím se úžasně a jsem připravený na další kolo. V minulém roce to bylo těžké. Hrál jsem poprvé na všech grandslamech, ale pokaždé jsem neprošel přes první kolo. Věděl jsem, že mohu tyhle kluky porážet. Mám strašnou radost, že jsem postoupil. Určitě jsme tímhle neskončili,“ prohlásil Lehečka na tiskové konferenci.

21letý český tenista si tímto triumfem velmi posílil sebevědomí, což se mu bude hodit, protože v osmifinále narazí na světovou sedmičku Kanaďana Felixe Augera-Aliassimeho.

Dařilo se i Barboře Krejčíkové, která vyřadila Anhelinu Kalininovou 6:2, 6:3 a „pomstila“ tak Petr Kvitovou. „Jsem ráda, že jsem ty tři zápasy zvládla. Snažila jsem se soustředit na své údery, být agresivní, dobře returnovat a podávat. To se mi podařilo. Dnes jsem hrála velmi spolehlivě,“ řekla ještě na kurtu Krejčíková a připomněla i duely z prvních dvou kol, ve kterých také neztratila ani set.

Nyní se Krejčíková střetne se světovou trojkou Jessicou Pegulaovou z USA. „Mám radost, že tu mohu být a užívám si podporu fanoušků. Je skvělé hrát na takovém místě, jako je Arena Roda Lavera. Moc ráda hraju na tak velkých kurtech. Vždy ze sebe vydám ještě něco víc,“ dodala v dobré náladě rodačka z Ivančic.

Zdroj: ausopen.com, tenisovysvet.cz