Robin Hranáč podával v dětství míče plzeňským hvězdám. Teď je sám oporou Viktorky

Přidat na Seznam.cz

V plzeňském fotbalovém klubu s trochou nadsázky nestíhá sekretář zakládat do desek nové smlouvy. Poté co ve čtvrtek podepsali dlouhodobé kontrakty mladí hráči Viktor Baier (brankář – 19 let) a Jan Paluska (obránce – 18 let), se dnes ve Viktorce dohodli na prodloužení kontraktu s oporou obranné řady Robinem Hranáčem.

Obránce Západočechů odehrál v této sezoně 34 soutěžních zápasů a trenér Miroslav Koubek si už neumí představit obrannou řadu bez tohoto plzeňského rodáka. „Vždy když jsem šel z tréninku v Luční ulici a procházel kolem Doosan Areny, snil jsem o tom, že v ní jednou budu moc hrát. Dokonce jsem i chodil podávat míče při zápasech áčka. A teď můžu být u toho, což je pro mě něco fantastického,“ svěřil se 24letý obránce ke svému vztahu k modročerveným barvám.

Hranáč se vypracoval v loňské sezoně v Pardubicích a nabyté zkušenosti v této sezoně dosyta využívá ve prospěch svého mateřského klubu. „Každý zápas si tady neskutečně užívám, vnímám podporu fanoušků a jsem šťastný, že mi klub nyní dal takovou důvěru. Nebylo o čem přemýšlet, jsem tady šťastný,“ řekla opora Plzně po podpisu smlouvy, která má platnost do roku 2027.

Podle sportovního ředitele Daniela Koláře byly nové kontrakty se všemi třemi zmiňovanými hráči velkou prioritou. „Podepsání nových smluv pro nás bylo velmi důležitým krokem a signálem pro všechny mladé talentované hráče. Cestu mají otevřenou,“ uvedl Kolář a ještě řekl několik vět k Hranáčovi. „Robin každým zápasem prokazuje své obrovské kvality, i přes svůj nízký věk se stal důležitým stavebním kamenem týmu. Navíc je velmi pokorný a neustále se zlepšuje. Pokud bude i nadále takto pokračovat, určitě má šanci zabojovat i o reprezentaci, což bychom mu všichni přáli. Navíc je skvělým vzorem a dobrým příkladem pro mladé hráče z akademie, jeho cesta do prvního týmu pro ně může být velkou motivací.“

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz