Říha, Ujčík, Přerost, Pokorný, Svoboda a spol. Zkušení trenéři chtějí uspět v prvoligovém play off

Přidat na Seznam.cz

První hokejová liga už zná složení čtvrtfinálových dvojic pro play off. Osmička týmů si to rozdá o prvenství ve vyřazovací části, jejíž vítěz bude mít právo nastoupit v baráži o postup do extraligy proti Kladnu, poslednímu celku právě vrcholícího ročníku nejvyšší soutěže.

Prvoligové play off, které se hraje od středy 8. března, může být zajímavé i z toho důvodu, že na střídačkách zúčastněných klubů působí osvědčení trenéři s extraligovými zkušenostmi.

Trenér Miloš Říha mladší ještě na začátku podzimu vedl Škodu Plzeň v extralize, kde strávil i celou předešlou sezonu. Po nuceném konci v západočeském klubu se zanedlouho přesunul do Zlína, tehdy tápajícího ve spodních patrech tabulky první ligy. A Zlín se nakonec probojoval na šesté místo po základní části, znamenající přímý postup do čtvrtfinále play off.

Někdejší kanonýr Viktor Ujčík trénuje v posledních letech Duklu Jihlava, se kterou nyní zdolal v předkole play off pražskou Slavii a Jihlavští si tak zahrají čtvrtfinále. Ujčík může využít nejen svoje bohaté hráčské zkušenosti, ale i trenérskou praxi z extraligové Mladé Boleslavi, kde zastával funkci asistenta trenéra.

Tým HC Litoměřice vede Miroslav Přerost, v minulosti kouč extraligové Plzně a také bývalý trenér české reprezentační dvacítky. V průběhu sezony ho na litoměřické střídačce doplnil Radim Skuhrovec, který v roce 2020 byl jedním z asistentů tehdejšího trenéra Kýhose při záchraně Litvínova v extralize. Z litoměřického zimního stadionu je i ilustrační snímek.

Hokejisté Přerova proklouzli do čtvrtfinále pod vedením trenéra Roberta Svobody, který má za sebou několikaleté působení ve Zlíně. S ním absolvoval v pozici hlavního kouče i působení klubu v extralize.

Trenér Kamil Pokorný se prosazuje v Třebíči, o čemž svědčí první místo týmu po základní části první ligy. K tomuto úspěchu dovedly celek i trenérovy zkušenosti z extraligové Komety Brno. Jako asistent slavil v minulosti s tamním týmem mistrovské tituly v extralize po boku Libora Zábranského.

Celek HC Poruba z Ostravy obsadil po základní části třetí místo v první lize. Zásluhu na jistotě čtvrtfinále play off má i kouč Jiří Režnar, který prošel během kariéry řadou klubů v několika soutěžích.

Trenér Prostějova Aleš Totter byl asistentem v Chomutově a především v Motoru České Budějovice, kde spolupracoval s tehdejším koučem Václavem Prospalem.

Hokejisty Vsetína dovedli ke druhému místu po základní části trenéři Jiří Weintritt a Radim Kucharczyk. „Věděli jsme, že si musíme na soupeře pro čtvrtfinále počkat až na výsledky předkola. Oproti dosavadnímu dění v soutěži to bude změna, ale těšíme se na play off,“ uvedl Kucharczyk na klubovém webu Vsetína.

Čtvrtfinálové dvojice tvoří: Třebíč – Přerov, Vsetín – Jihlava, Poruba – Zlín, Prostějov – Litoměřice.