Ribéry se chce vrátit do fotbalového byznysu, jako trenér

Přidat na Seznam.cz

Tlak, příprava, trénink, fanoušci, atmosféra: Bývalé hvězdě Bayernu Francku Ribérymu chybí fotbalový byznys a proto se chce stát trenérem. Devětatřicetiletý hráč už má práci asistenta, uvedl webový portál portál Football Italia.

Bývalá hvězda Bayernu, 39letý Franck Ribéry, plánuje kariéru fotbalového trenéra. V současné době působí ve svém posledním klubu US Salernitana, kde nastupuje jako asistent trenéra. Jeho cílem je však stát se v blízké budoucnosti hlavním trenérem. „Děkuji Salernitaně, že mi dala důvěru jako asistentovi trenéra. Zároveň mi to dává možnost připravit se na trenérský diplom,“ řekl 39letý hráč.

Ribéry ukončil své působení v italském prvoligovém klubu loni v říjnu. Nyní chce své znalosti předávat dál. „Být trenérem mi dá to, co mi už teď chybí, a to tlak před zápasem, příprava, trénink, fanoušci, atmosféra. To potřebuji, abych byl šťastný.“

Ribéry řekl, že se především hodně naučil od svých trenérů z mnichovských dob, Ottmara Hitzfelda, Juppa Heynckese a Carla Ancelottiho. Francouz hrál za Bayern v letech 2007 až 2019, během nichž získal třeba devět mistrovských titulů a v roce 2013 dokonce výhru Ligu mistrů. Ve stejném roce byl také vyhlášen Evropským fotbalistou roku.

Zdroj: football-italia.net