Rezignace? Jürgen Klopp má jasno

Přidat na Seznam.cz

Jürgen Klopp zaujal stanovisko k dobrovolnému odchodu do důchodu v souvislosti s pokračující výsledkovou krizí FC Liverpool. Bývalý trenér Borussie Dortmund také naznačuje, že se chystá velký otřes.

FC Liverpool v této sezóně neprožívá hladký průběh, mimo jiné kvůli mizerné situaci se zraněními. Zkušený trenér vyloučil, že by dobrovolně odešel do důchodu, přestože FC Liverpool prožívá výsledkovou krizi.

Buď dojde ke změnám na pozici manažera týmu, „nebo se změní mnoho dalších věcí„, řekl Klopp před úterním druhým zápasem třetího kola FA Cupu proti Wolverhamptonu Wanderers.

Liverpool FC: Co bude s Kloppem dál?

Klopp vysvětlil, že možná přijde chvíle, kdy budeme muset něco změnit, ale teď na to není ten správný čas. „To je do budoucna. Třeba v létě nebo tak…“

Pětapadesátiletý trenér dodal, že bude mít čas o změnách přemýšlet, ale nejprve jde o to, aby Liverpool hrál lepší fotbal. Klopp má v Liverpoolu smlouvu do roku 2026.

Klopp zvažuje změny

Reds jsou v současné době v Premier League až na devátém místě, ale na čtvrté místo a postup do Ligy mistrů ztrácejí deset bodů.

Problémy jsou „složité“, řekl Klopp s ohledem na stav některých klíčových hráčů, kteří v týmu působí dlouhodobě. Změny by měly smysl, kdyby hráče, kteří nepodávají nejlepší výkony, bylo snadné nahradit. Ale pokud není k dispozici žádný nový hráč, nemůžete nikoho vyřadit. Taková je situace.

Klopp také vyvrátil náznaky, že už není schopen oslovit některé ze svých dlouholetých hráčů.

Přesto mnozí odborníci a anglická média očekávají velký otřes, v létě končí smlouvy mimo jiné Robertu Firminovi, Nabymu Keitovi, Jamesi Milnerovi a Alexi Oxlade-Chamberlainovi.

Zdroj: sport1.de, web.de