Recidivista Vlach si za surový zákrok „odsedí“ pět zápasů. Fanoušci Komety zase řádili

Přidat na Seznam.cz

Liberecký hokejový klub zatím neprožívá ideální sezonu. Je v tuto chvíli sice na osmé příčce, ale má bodově blíže k sestupovému místu než k medailovým postům. A navíc, v Liberci vždy pomýšlejí výše než na střed tabulky. Jejich střelcům se mnoho nedaří a navíc teď přijdou o útočníka Jaroslava Vlacha, kterému disciplinární komise uložila pět zápasů stop.

A za co dostal takto vysoký trest? V zápase Brno – Liberec už v páté minutě naprosto nesmyslně zasáhl Martina Zaťoviče loktem do oblasti hlavy a krku (níže ve videu). Sudí měli v tu chvíli jasno, Vlachovi udělili trest ve hře, což znamenalo jeho okamžitý odchod do kabiny. „Nikterak se nesoustředil na možnost ztížení rozehrávky, ale od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou Zaťoviče. Vlach měl výhradní odpovědnost za to, aby se svým zákrokem nedopustil bezohledného ohrožení zdraví protihráče a nezasáhl oblast jeho hlavy, což však v daném případě neučinil,“ konstatoval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

Disciplinární komise udělila Vlachovi pětizápasový trest. Tak velký počet souvisí i s tím, že liberecký útočník už byl dříve několikrát trestán. Navíc mu disciplinárka udělila finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

To však nebyl jediný prohřešek, který se ohledně tohoto zápasu řešil. Pokutu dostala i domácí Kometa za nevhodné chování svých fandů, kteří ve svém sektoru dvakrát použili pyrotechniku. A protože se to v této sezoně stalo už podruhé, je pokuta ve výši 15 000 korun.

Zdroj: sport.cz , isport.blesk.cz