Real Madrid má zájem o superhvězdu z Chelsea za 250 milionů Kč

Přidat na Seznam.cz

Real Madrid má zájem podepsat kapitána Chelsea, Cesara Azpilicueta během zimního přestupového okna v lednu, píše server SportSkeeda.

Obránce Chelsea Azpilicueta byl v letním přestupovém období silně spojován s přestupem do Xaviho Barcelony. Přestup se nakonec neuskutečnil, Azpilicueta podepsal s Blues prodloužení smlouvy poté, co Barca odložila svůj přístup po přestupu Julese Koundeho. Od svého prodloužení bojuje Španěl v západním Londýně o herní čas, v 17 zápasech napříč soutěžemi odehrál pouze 952 minut fotbalu.

Real Madrid si údajně přeje vyřazenou hvězdu ze Stamford Bridge odlákat a v lednu ji zařadit do svého kádru. Nemají přirozenou náhradu za pravého obránce Daniela Carvajala, náhradní variantou je Lucas Vazquez. Navíc se tvrdí, že na Madridské udělala dojem Azpilicuetova všestrannost a cení si toho, že může hrát i jako střední obránce.

Azpilicueta ve španělské reprezentaci často hraje před Carvajalem, přičemž trenér Luis Enrique dává přednost občasnému střídání pravých obránců. Trenér Carlo Ancelotti by mohl podobný model přijmout i v Realu Madrid, pokud Chelsea přijme jeho nabídku.

Real Madrid je ochoten za svého kapitána zaplatit penzistům 10 milionů eur, v přepočtu cca 250 milionů Kč. Od svého příchodu do týmu ze západního Londýna v roce 2012 odehrál Azpilicueta za tým ze Stamford Bridge 493 zápasů, ve kterých vstřelil 17 gólů a připsal si 56 asistencí ve všech soutěžích.

Zdroj: SportSkeeda