Rafael Nadal titul na Australian Open neobhájí

Přidat na Seznam.cz

Španělský tenista nestačil ve druhém kole na Američana Mackenzieho McDonalda. Po výsledku 4:6, 4:6, 5:7 se s turnajem loučí a je jasné, že rekordní sbírku 22 grandslamových titulů zatím nerozšíří.

Podle posledních informací z Melbourne nasazená jednička dohrávala utkání se zraněním kyčle. V jeho kariéře se jedná o druhý nejhorší výsledek. Program Australian Open pravidelně narušuje nepřízeň počasí. Kvůli dešti se většina duelů dohrává i s několikahodinovým zpožděním, informuje server WWOS.

Světová dvojka Nadal se od loňského roku potýká se zdravotními potížemi. V prvním kole si ještě dokázal poradit s Britem Jackem Draperem. Proti Američanovi ovšem neuhrál ani set. Ve druhé sadě bylo utkání na chvíli přerušeno, když si španělský tenista vyžádal lékařskou pomoc. Duel dohrával s viditelnými obtížemi.

Hůře Nadal dopadl v roce 2016, když už v prvním kole Australian Open vypadl s krajanem Fernandem Verdascem.

Na rekord Rafaela Nadala tak může zaútočit Srb Novak Djokovič, který startuje v Melbourne po roční pauze, když odmítal povinnost nechat se očkovat proti koronaviru.

Přemožitel Rafaela Nadala, Mackenzie McDonald, se v dalším kole utká s českým kvalifikantem Daliborem Svrčinou nebo Japoncem Jošihita Nišiokou.

Zdroj: WWOS, redakce