Rafael Nadal prohlásil, že Novak Djokovič je nejlepším tenistou historie

Přidat na Seznam.cz

Rafael Nadal v rozhovoru pro španělský deník AS uznal současného Novaka Djokoviče za nejlepšího tenistu všech dob. Nadalovy komentáře přicházejí několik měsíců poté, co Djokovič v červnu na French Open překonal jeho rekord v počtu grandslamových titulů, a několik týdnů poté, co Djokovič na US Open získal svou 24. hlavní trofej v kariéře.

Při své argumentaci Nadal nejprve uvedl, že je neoddiskutovatelné, že Djokovič má lepší statistiky než on, a poté dal jasně najevo, že nedovolí, aby jeho vlastní kariéra a ego stály v cestě uznání kariéry, kterou má Djokovič za sebou.

„Není to pod moji úroveň ani nemám dost velké ego na to, abych se snažil zakrýt skutečnost, která není. Taková je pravda,“ řekl Nadal. „Zbytek jsou chutě, inspirace, pocity, které na vás může přenést jeden nebo druhý hráč, že se vám může jeden nebo druhý líbit víc. Myslím si, že co se týče titulů, je Djokovič nejlepší v historii a na tom není co diskutovat.“

Kromě pouhého rekordu v počtu grandslamových titulů získal Djokovič také 39 titulů z turnajů Masters 1000 a na každém z tenisových turnajů druhé kategorie triumfoval alespoň dvakrát.

Djokovičovo překonání Nadala přišlo v době, kdy se Nadal posledních několik let potýkal se zraněními. Po odstoupení z French Open kvůli zranění kyčle Nadal v květnu prohlásil, že po sezoně 2024 hodlá ukončit kariéru.

Zdroj: cbssports.com