Radko Gudas je tvrďák. Podívejte se, jak zasáhl proti soupeři

Přidat na Seznam.cz

Český hokejový reprezentant Radko Gudas hrající za Floridu Panthers se v NHL předvedl velmi tvrdým hitem, kterým donutil soupeře udělat salto, než dopadl na zem. Kromě krutého hitu si připsal i jednu asistenci a podílel se tak na výhře 4:0 proti Chicagu, jak napsal server Florida Hockey.

Florida Panthers již má v letošní sezóně místenku v play-off NHL jistou, bojuje však ještě o celkové prvenství ve Východní konferenci. V současné chvíli se nachází na prvním místě se ziskem 98 bodů.

K další výhře Floridy tentokrát přispěl i český obránce Radko Gudas. Tento hráč je známý především díky své tvrdé hře, než aby získával kanadské body. V zápase proti Chicagu se mu podařily však obě věci.

Běžela druhá minuta druhé třetiny, když soupeř Kirby Dach zavážel puk do obranného pásma Floridy. Do cesty se mu zde však postavil český tvrďák, který jej nenechal projet. Najel do něj zády a srazil jej tak ostře na led. Dach ještě během pádu stihl udělat salto.

Florida v první třetině vstřelila branku díky Barkovovi. Po důrazné hitu Gudase přidala ve druhé části hry dvě branky, když se prosadili Lomberg, kterému asistoval Radko Gudas, a Forsling. V poslední třetině se podruhé zápase prosadil Barkov, který vstřelil gól v přesilové hře.

Florida Panthers zvítězila v zápase proti Chicagu Blackhawks poměrem 4:0. Díky výhře zůstává na prvním místě ve Východní konferenci. Chicago se v Západní konferenci nachází až na 14. pozici.

Další zápas Florida s Radko Gudasem nastoupí proti New Jersey Devils, za které hraje český útočník Pavel Zacha, který je však v současné chvíli zraněný, a slovenský útočník Tomáš Tatar.

Můžeme tak očekávat československý souboj. Navíc se zápas hraje v 18:30, což je pro evropské fanoušky, kteří sledují NHL, příjemný čas.

Zdroj: floridahockeynow.com