Radek Vítek podepsal novou smlouvu s Manchesterem United. Teď ho čeká první dospělé angažmá

Přidat na Seznam.cz

Radek Vítek udělal v šestnácti letech důležitý životní krok, z Olomouce přestoupil do Manchesteru United. Prošel výběry U18 a U21 a dokonce v letech 2022/23 a 2023/24 se sedmkrát objevil na lavičce náhradníků prvního týmu Erika ten Haga. „Ďáblům“ se jeho zápasové i tréninkové výkony natolik zalíbily, že s ním prodloužili stávající kontrakt o další tři roky, tedy do 30. června 2027. Zároveň ho však poslali na hostování do Accringtonu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž.

Je to dobrý brankář, má slušné nohy, umí se ovládat ve svém prostoru a nakonec se brankáři hodnotí podle toho, jestli udrží míč mimo bránu, takže doufám, že to pro nás udělá,“ uvedl trenér Accringtonu John Coleman.

Chci co nejdříve nastoupit a myslím, že mi přesun do Accringtonu bude vyhovovat, a doufám, že dostanu co nejvíce zápasů. To je to hlavní, chci začít pravidelně hrát a získat nějaké důležité zápasy,“ podotkl Vítek, který se narodil ve Vsetíně.

Vítek je dalším gólmanem, který může doufat, že se třeba jednou prosadí do branky Manchesteru United. Toto přání se nesplnilo Matěji Kovářovi, který též v mladém věku přišel k „Ďáblům“. Po hostováních ve Swindonu, Burtonu a Spartě nakonec vloni v létě přestoupil do Leverkusenu.

Zdroj: redakce, accringtonstanley.co.uk