Putin může zničit sen mladé české sportovkyně. Vyřadí MOV box z olympiády?

Přidat na Seznam.cz

Bojová umění jsou čím dál tím více populární a to nejenom ve světě, ale už i u nás. Je to zásluha především MMA, ale díky tomu se dostávají znovu do popředí i tradiční bojové sporty, jako je třeba box. Jednou z našich velkých nadějí na olympijskou medaili bude jistě Lenka Bernardová, která už teď má spoustu myšlenek na olympiádu 2024, která se uskuteční v Paříži.

Před několika týdny se mladé boxerce povedlo dosáhnout historického úspěchu pro český ženský box, z ME si přivezla stříbrnou medaili. I když bude na olympiádě logicky větší konkurence, neznamená to, že si 21letá závodnice nemůže ohledně největšího sportovního svátku světa pomýšlet na cenný kov. „Je to můj sen, strašně bych se tam chtěla ukázat. A ještě lépe, vybojovat nějakou medaili. Ale raději se k ničemu neupínám,“ uvedla bývalá juniorská vicemistryně Evropy.

Její určité rozpaky souvisejí s nelehkou situaci kolem světového boxu. Nejdříve měl tento sport zkorumpované vedení, nyní ho ale vede Rus Umar Kremljov, který je velmi blízký Vladimíru Putinovi. Kremljovovi se jako jednomu z mála daří udržovat ruské a běloruské sportovce na mezinárodních soutěžích. Na což ale může MOV nahlížet velmi negativně, dokonce až tak, že bude box z olympiády vyřazen. Definitivně by se o tom mělo rozhodnout v prosinci, kdy bude zasedat výkonný výbor MOV.

„Uvidíme. Stříbro z evropského šampionátu mi dalo velikou motivaci. Teď cílím na příští rok, kdy se konají Evropské hry. Tam by se mělo bojovat i o účastnická místa pro Paříž,“ dodává členka Boxing clubu Star Plzeň.

Zdroj: idnes.cz , irozhlas.cz