První prvoligové padáky – Weber končí v Hradci Králové, Hejdůšek si balí kufry v Karviné

Přidat na Seznam.cz

Podle sázkových kanceláří patřili Josef Weber z Hradce Králové a Tomáš Hejdůšek k největším „favoritům“, co se týká pravděpodobnosti prvního odvolaného trenéra. A bookmakeři se nemýlili, oba dnes dostali od svých klubů padáka.

Důvodem odvolání trenéra jsou pouhé čtyři body v tabulce a patnácté místo v tabulce. Nový trenér je aktuálně ve stadiu řešení, tréninkovým procesem byli pověřeni asistenti v čele Ľubomírem Luhovým,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná, kterým je právě Lubomír Vlk. Následně na webových stránkách zveřejnil Vlk tradiční věty, které se oznamují po vyhazovu trenéra. „Je určitě na místě Tomáši Hejduškovi poděkovat za odvedenou práci, vždyť jako nový začínající trenér dovedl tým k postupu mezi elitu. Bohužel ale takový je fotbal a mužstvo potřebuje nový impuls před druhou polovinou podzimu,“ podotkl Lubomír Vlk, který tak potvrdil (logické) pravidlo, že je jednodušší vyhodit trenéra než půlku mančaftu.

Už se vedou spekulace, že by se novým trenérem Karviné měl stát odvolaný kouč Hradce Králové. Na jednu stranu je pravda, že Josef Weber dovedl Karvinou v roce 2016 do první ligy, jenže za rok a několik měsíců byl od mužstva po nepřesvědčivých výsledcích odvolán. To samé se mu stalo i v Mladé Boleslavi či v Českých Budějovicích. V Hradci Králové mu zlomila vaz víkendová vysoká prohra v Mladé Boleslavi 1:5. „Je to pro mě z lidské stránky velice těžké rozhodnutí, tento krok nedělám rád, osobně mě velmi mrzí. Navíc, pokud odvoláváte trenéra, tak za to vždycky do značné míry mohou hráči. Jožkovi děkuji za práci, kterou u nás odvedl a přeji mu hodně štěstí v dalších angažmá. V Hradci měl od samého začátku svého působení velice těžkou pozici, bohužel se to projevilo víc, než jsme všichni, co se podílí na řízení klubu, předpokládali,“ podotýká sportovní ředitel Hrade Králové Jiří Sabou.

V Hradci Králové už mají narozdíl od Karviné zároveň jasno, kdo zde bude dělat trenéra. Na lavičku se posadí bývalý trenér Sparty Václav Kotal. „Víme, že musíme jednat rychle. Mou prací je být na takovou situaci vždy připravený, takže variantu řešení jsem samozřejmě ve své hlavě měl. Mužstvo od úterka převezme jako hlavní trenér Václav Kotal, zkušený a ostřílený hradecký patriot, kterého není třeba více představovat. Stávající realizační tým zatím zůstane ve stejném složení,“ informuje Jiří Sabou.

Hodně nahnuté to má i Pavel Vrba ve Zlíně. Ševci o víkendu utrpěli doma porážku 1:7 s Plzní…

Zdroj: mfkkarvina.cz, hradeckralove.cz