První ligu vede Poruba, ale nejlepší formu má Třebíč

Přidat na Seznam.cz

Hokejové Porubě dochází zlehka dech, přesto si nadále na prvním místě udržuje velký náskok. Na druhý Vsetín má třináctibodový „polštář“. Pokud bychom však měli zvolit tým s nejlepší formou, bude to jednoznačně třetí Třebíč, která včera vyhrála pátý zápas za sebou.

Jejím dalším „skalpem“ se stalo pardubické béčko. „Pátá výhra v řadě jistě pomůže i hráčům, posílí jim sebevědomí. Psychika je v dnešním sportu velice důležitá a možná i proto dostáváme takto těsné výsledky na svou stranu. Do reprezentační přestávky nás čeká ještě jeden zápas, máme doma nejlepší mužstvo soutěže a já věřím, že v sobotu diváci přijdou a že je nezastaví ani nějaká sněhová kalamita, jako v minulém zápase se Vsetínem,“ uvedl třebíčský kouč Kamil Pokorný.

A sobota přesně ukáže, jak na tom opravdu třebíčští hokejisté jsou, až k nim přijede lídr z Poruby. „Věřím, že návštěva bude odpovídající tomu, jak kluci teď hrají a jaký nás čeká soupeř. Věřím, když budeme hrát tak, jak chceme a umíme, lídra tabulky doma potrápíme,“ dodává Pokorný.

Porubu by výhra nad těžkým soupeřem mohla nakopnout k suverenitě, jakou její hráči zažívali na přelomu října a listopadu, kdy si udělali velký náskok před pronásledovateli. Z posledních čtyř utkání získali jen pět bodů, naposledy v Kolíně prohráli v prodloužení. „Při přípravě jsme hráče upozorňovali na to, že Kolín má po nás nejméně obdržených gólů. Hrají poctivý hokej zezadu, jsou nepříjemní, zarputilí a těžko se jim dávají branky, což se opět potvrdilo,“ uvedl porubský lodivod Jiří Režnar po utkání a pokračoval: „Prvních pět minut jsme jim nepůjčili puk, dostali jsme přesilovku, ale v ní jsme inkasovali. Potom jsme sice na začátku druhé třetiny vyrovnali, ale i když jsme měli nějaké akce, tak jsme bohužel nebyli schopni dostat se až k bráně a přidat další góly. Prodloužení už je vabank, tam nás podržel i Dan Dolejš. Nakonec jsme prohráli v nájezdech a ztratili dva body.“

A ještě se podívejme na druhý pól tabulky. Znojmo vyhrálo v Přerově a přepustilo poslední příčku Slavii, která si ze Vsetína nepřivezla ani bod. „Měli jsme dobrý pohyb a dařilo se nám otáčet hru. Hráli jsme dobře systémově. Mrzí nás, že si nic neodvážíme. Podle mě byly dva klíčové okamžiky. První když jsme za stavu 1:0 neproměnili šanci do prázdné brány. Mohli jsme odskočit a hrálo by se nám lépe. Druhý moment byl za stavu 2:1 ve druhé třetině, když jsme zatáhli puk do naší třetiny a zůstali tam strašně dlouho. Narušila se střídání, vypadli jsme z rytmu a soupeř vyrovnal na 2:2. Ve třetí třetině potom Vsetín potrestal naši chybu,“ uvedl kouč Slavie Aleš Totter.

  1. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín – Slavia Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 19. Dědek, 36. Kern, 42. Holec – 9. E. Kulda, 23. Všetečka.

Jihlava – Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 12. D. Bartoš, 40. Čachotský, 43. V. Brož, 58. Čachotský – 33. Martynek.

Přerov – Znojmo 3:5 (1:0, 2:1, 0:4) Branky: 4. a 25. T. Doležal, 28. Chroboček – 31. T. Svoboda, 48. Matuš, 50. Berka, 54. Šťovíček, 59. L. Adámek.

Pardubice B – Třebíč 3:5 (0:2, 1:2, 2:1) Branky: 31. Herčík, 49. Nedbal, 52. Rákos – 13. Dočekal, 17. Malý, 27. J. Kučera, 38. Poizl, 60. D. Michálek.

Litoměřice – Prostějov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1) Branky: 18. a 54. T. Tomek, 39. Sihvonen – 11. Ostřížek, 20. P. Hašek, 23. Hanousek, 36. J. Veselý, 52. Z. Doležal z tr. střílení.

Sokolov – Zlín 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) Branky: 50. Šlechta, 51. Kverka – 4. a 29. Martin Novák, 57. D. Kindl, 60. Salonen.

Poruba – Kolín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0) Branky: 21. Střondala – 6. Ouřada, rozhodující sam. nájezd Koukal.

Zdroj: hcporuba.cz , hstrebic.cz , hc-slavia.cz