První hokejová liga: Sokolov překvapivě třetí, řada týmů už změnila trenéry

Přidat na Seznam.cz

Také první hokejová liga měla stejně jako nejvyšší soutěž reprezentační pauzu, v níž se týmy snažily kromě potřebné regenerace i obnovit síly a zároveň se připravovat na další pokračování bojů o co nejlepší pozice před rozhodující fází sezony.

Ilustrační snímek je ze zimního stadionu v Sokolově (září 2023).

Je odehráno devatenáct kol a v jednotlivých klubech tak mohou přistoupit k prvnímu hodnocení. V popředí tabulky figurují celky HC RT Torax Poruba a VHK Vsetín, které prokazují stabilní výkonnost a netají se ambicemi. Výkonů porubského týmu si všimli i v extraligových Vítkovicích, které si při vlastní marodce půjčily několik hráčů z Poruby na střídavé starty

Být do třetího místa, to je cíl Vsetína, což potvrdil i jeden z trenérů Luboš Rob starší: „Vážíme si každého vítězství a důležité je, že zvládáme i zápasy na ledě silných soupeřů. Třeba jsme uspěli v Litoměřicích, které měly šanci se na nás dotáhnout v tabulce.“

Velkým překvapením soutěže je aktuálně třetí HC Baník Sokolov. Po loňské sezoně nastoupil k týmu ambiciózní trenér Tomáš Mariška, který předtím prošel několika posty v Karlových Varech. V Sokolově zúročuje zkušenosti z asistentské role u extraligového celku, poté úspěšně pracoval s mládeží.

Před sezonou se dalo těžko odhadovat, jak se bude soutěž vyvíjet. Řada týmů posílila a věděli jsme, že hodně bude záležet na rozjezdu do soutěže. Zatím se nám daří a těší mě i výsledky,“ konstatoval Tomáš Mariška.

Před reprezentační přestávkou vyhrál Sokolov v Třebíči. „Jednak je pozitivní zisk tří bodů, ale i fakt, že jsme uhájili čisté konto,“ liboval si Mariška.

Ani první hokejové lize se nevyhýbají trenérské změny. Došlo k nim nejen před startem soutěže, nýbrž v několika případech už přímo v průběhu dosavadního zápolení.

Nedlouho po zahájení soutěže se měnil trenér ve Znojmě, kam nově nastoupil Václav Baďouček. Někdejší plzeňský kouč dokončoval minulý ročník na střídačce Dynama Pardubice B, kde jej nahradil Richard Král. Jenže právě tento trenér je už od 9. listopadu na střídačce extraligové Mladé Boleslavi.

Pardubice B nově povede Tomáš Jirků, který přišel z Vrchlabí. „Věřím, že trenér Jirků vytvoří kvalitní trojici s asistenty Jiřím Malinským a Janem Starým,“ uvedl sportovní manažer pardubického béčka Tomáš Rolinek.

Rošádu hlásí i Prostějov, kde byl odvolán trenér Martin Štrba. U týmu vydržel jen tři měsíce. Nahradil ho Martin Janeček, jenž musel nedávno skončit v HC Frýdek-Místek a byl tak volný pro angažmá v Prostějově.

Ve Frýdku-Místku nyní působí slovenský kouč Martin Hrnčár.

Zdroj: autorský článek