První fotbalový padák je tu. Prostějov odvolal trenéra Šmardu po vítězném zápase

Přidat na Seznam.cz

Prostějovští fotbalisté si po skončení druhého kola Mol cupu mohli vítězně zakřičet, vyhráli ve Znojmě 4:2. I trenér Michal Šmarda mohl původně usínat s dobrým pocitem, jenže vedení klubu 1.SK Prostějov mu oznámilo, že u týmu končí. Vaz mu zlomily nelichotivé výsledky ve druhé lize, v osmi kolech získali prostějovští fotbalisté jen šest bodů, což je dostalo na předposlední místo v tabulce. „Na rozhodnutí nezměnila nic ani včerejší výhra v pohárovém utkání MOL Cupu na půdě Znojma. Vedení klubu se rozhodlo nelichotivou situaci řešit v právě probíhající reprezentační pauze,“ uvádí se na klubových stránkách 1.SK Prostějova.

Michal Šmarda měl jedno velké mínus, nemohl se jako většina trenérů spoléhat na domácí prostředí. Kvůli rekonstrukci prostějovského stadionu musí celý podzim hrát Hanáci v Olomouci. Ale ani toto neobměkčilo vedení, aby to vnímalo jako „polehčující okolnost.“ „Do utkání ve Vyškově tedy náš celek vstoupí již pod vedením nového trenéra. Přesné složení realizačního týmu se nyní finalizuje a bude představeno v nejbližších hodinách. Michalovi touto cestou děkujeme za odvedenou práci pro náš klub a do dalších angažmá přejeme hodně štěstí,“ uvedlo vedení v úterý večer.

A ve středu už bylo rozhodnuto o novém trenérovi, tedy přesněji o dvojic koučů. Áčko povedou Josef Mazura společně s Pavlem Zavadilem. Na postu asistenta pokračuje Matěj Vybíhal, o gólmany se bude nadále starat Dušan Melichárek. „Od nového trenérského dua si slibujeme, že nás zvedne výsledkově i herně. Hlavním trenérem bude pan Mazura, ale Pavel Zavadil bude mít velké kompetence. Je to začínající trenér, s bohatou hráčskou minulostí, všude, kde hrál, byl vůdčí osobností, věříme že má našemu celku co dát,“ řekl předseda klubu František Jura.

Zdroj: redakce, 1skprostejov.cz