Prostějovské volejbalistky přehrály v poháru Maďarky. Vyšlápnou si i na španělský tým?

Přidat na Seznam.cz

Pryč jsou ty časy, kdy prostějovské volejbalistky kralovaly naší nejvyšší soutěži a získávaly titul za titulem. Poté po odchodu důležitého sponzora přišly na moravský klub slabší roky, ale v minulé sezoně už se opět mohl radovat z mistrovského poháru. Kromě domácí soutěže by však prostějovské volejbalistky rády uspěly i evropských pohárech. A po včerejšku na to mají dobře zaděláno.

Ve Vyzývacím poháru (který je po poháru CEV druhý nejvyšší v důležitosti) porazily dvakrát maďarský tým Nyíregyháza a dostaly se mezi poslední šestnáctku. První zápas vyhrály těsně 3:2 a v odvetě dovolily soupeřkám jen jeden set – 3:1. Avšak ani druhé utkání nebylo jednoduché. V prvním setu si Maďarky vytvořily čtyřbodový náskok, který však dokázal Prostějov zvrátit. Druhá sada byla napínavá až do konce, ale též skončila ve prospěch prostějovských volejbalistek. Maďarky ale zabojovaly a ziskem třetího setu ještě zápas zdramatizovaly. Avšak Prostějovanky to nijak nepoložilo a čtvrtá sada patřila jim.

„Klíčový byl druhý set s dlouhou a dramatickou koncovkou. Kdyby hosté vyrovnali na 1:1, měli bychom to asi ještě mnohem těžší. Takhle jsme vedli 2:0 a já věřil, že aspoň jednu sadu z případných tří dalších získáme. Což se povedlo, ovšem proti silnému soupeři to byla hrozná dřina. Ve třetím setu jsme při slibném náskoku trochu znervózněli z blížícího se postupu a začali dělat zbytečné chyby, ale překonali to. Jinak byl náš výkon v zápase vysoké kvality opravdu výborný,“ uvedl pro klubový web trenér Prostějova Miroslav Čada.

Nejproduktivnější hráčkou prostějovského družstva byla Brazilka Jéssica Dos Santosová, která zařídila 26 bodů. Velmi slušný výkon podala i česká reprezentační smečařka Klára Faltínová (19 bodů). „Mám radost, že jsme vyřadili takhle těžkého a skvěle hrajícího soupeře, bylo to velice těžké. A chci vyzdvihnout náš týmový výkon, neboť bez přispění všech členek kolektivu bychom postup nevydřeli. Holky zaslouží pochvalu,“ vychválil kouč Čada celý svůj tým.

Zdroj: redakce, vkprostejov.cz