Prohra s Ostravou? Sešlo se hodně věcí, říká teplický záložník Hronek

Přidat na Seznam.cz

Zkušený fotbalový záložník Petr Hronek debutoval v české nejvyšší soutěži před deseti lety v dresu Jablonce. Tehdy ale odehrál za tento tým pouze jeden zápas a postupně prošel vícero kluby – Příbramí, Jihlavou, Zlínem a díky skvělým výkonům během několikaletého angažmá v týmu Bohemians Praha 1905 jej v lednu 2023 získala pražská Slavia. Z ní momentálně hostuje v Teplicích.

Na snímku Petr Hronek po utkání Teplic s Ostravou ve druhé polovině října 2023.

Minulý zápas s Baníkem Ostrava (0:1) byl pro Hronka tak trochu specifický. Podle statistik si totiž právě proti témuž soupeři připsal onen zmíněný premiérový start v první lize. Jablonec tenkrát v srpnu 2013 vyhrál pod vedením trenéra Romana Skuhravého na půdě ostravského Baníku 4:0. A někteří tehdejší Hronkovi jablonečtí spoluhráči působí nyní stále na ligové scéně jako Kubista v Mladé Boleslavi, Beneš v Olomouci, Vukadinovič ve Zlíně, Loučka je jedním z asistentů trenéra ve Spartě, Čížek asistentem trenéra v Jablonci, Piták trenérem žen pražské Slavie a zajímavostí by bylo více.

Po zápase Teplic s Ostravou ve 12. ligovém kole ale neměl Hronek myšlenky na nějakou nostalgii, mrzela ho porážka.

Sešlo se hodně věcí, které hrály proti nám. Ale ano, nemůžeme to takhle brát. Měli jsme šanci, kdybychom ji proměnili, mohlo by to vypadat jinak. Některé okamžiky ze hry zkoumalo video. Nejsem kompetentní, abych to posuzoval,“ řekl Hronek v těchto intencích pro klubový web.

Dostali jsme jediný gól, což rozhodlo,“ konstatoval lakonicky.

Zápas sledovalo přes 5 500 diváků.

Nebylo to tolik jako proti Spartě, Slavii a Plzni, ale každopádně fanouškům děkujeme za přízeň. Když přijde hodně lidí, hned se hraje lépe a fotbal s diváckou kulisou potřebujeme,“ dodal Hronek.

Fotbalisté Teplic se už připravují na další zápas v Hradci Králové, který bude výjimečný pro trenéra Frťalu i jeho asistenta Prášila. Oba před svým příchodem do teplického klubu působili právě v Hradci Králové.

Zdroj: autorský článek