Procházka má dalšího vyzyvatele. O zápas si řekl Ankalaev

Přidat na Seznam.cz

Jiří Procházka sice není šampionem, nicméně pokud se jím stane, už teď se může těšit na nejednoho vyzyvatele. O titul se dlouhodobě hlásí Aleksandar Rakič, nyní si o něj ale řekl také Magomed Ankalaev, píše server MMA Fighting.

V noci ze soboty na neděli proběhl další turnaj UFC, tentokráte pod názvem Vegas 50. V hlavním souboji celého galavečera se utkali Thiago Santos a Magomed Ankalaev, přičemž Santose již můžeme určitě považovat za legendu UFC.

Santos ještě v únoru 2019 dokázal porazit nedávného šampiona polotěžké váhy Jana Blachowicze na TKO. Poté bojoval o titul s legendárním Jonem Jonesem, nicméně prohrál na body. Poté Santos bojoval s aktuálním šampionem Gloverem Teixeirou, který jej porazil na škrcení ve třetím kole, a Aleksandarem Rakičem, jenž vyhrál na body.

Právě Rakič si dlouhou dobu říkal nejen o souboj s Jiřím Procházkou, ale také o titulový souboj. Nyní je zřejmé, že by se mohl dočkat obojího. Procházka totiž bude bojovat o titul s Teixeirou a pokud vyhraje, bude Rakič zřejmě prvním, kdo dostane šanci jej vyzvat.

O slovo se nyní ale přihlásil také Ankalaev, ten totiž nyní Santose dokázal v pětikolové bitvě porazit na body, aniž by se o tom mohly vést jakékoliv spory. Připsal si tak už osmou výhru v řadě, což je třetí nejlepší počin v historii polotěžkých vah v UFC.

Ankalaev po zápase přiznal, že si výhry nad Santosem obrovsky váží. Víceméně ji označil za největší výhru své kariéry, rozhodně ale nechce, aby to tak zůstalo. Aktuálně má skvělou bilanci 16-1, jedinou prohru si připsal při premiéře v UFC.

Ve svém předešlém zápase Ankalaev porazil Volkana Oezdemira, s nímž se při premiéře v UFC utkal právě Procházka. Postupně si tak jde dagestánský bojovník za svým cílem, tedy titulem v UFC. Dočká se jej?

Zdroj: mmafighting.com