Procházka je zápasník nové generace, řekl šampion Teixeira. Co na něj chystá?

Přidat na Seznam.cz

Již 11. června dojde k souboji Glovera Teixeiry s Jiřím Procházkou o pás šampiona organizace UFC v polotěžké váze. Ani jeden z bojovníků není příznivcem zbytečného trashtalku, a tak můžeme vidět i měsíc před zápasem slova chvály.

Turnaj UFC 275 v Singapuru je na programu 11. června. Sledovat jej bude dozajista velké množství českých diváků, ukáže se na něm totiž Jiří Procházka. Oblíbený český MMA zápasník bude bojovat vůbec poprvé o titul šampiona UFC v polotěžké váze, soupeřem mu bude úřadující šampion Glover Teixeira.

Zkušený Brazilec, stejně jako Procházka, nemá v oblibě zbytečný trashtalk. Stále tak můžeme vidět mezi oběma slova chvály, která nyní vyřkl v rozhovoru pro iDNES právě Teixeira.

“Mnoho lidí se ptá, jestli je Jiří připravený, měl tu šanci na titul dostat už po dvou zápasech? Ano, mohl bych politikařit a říct, ať si to ještě vyslouží, jenže když se podívám na to, koho a jak porazil… Chci se s ním změřit. Dosud zápasil dobře a já mám rád výzvy,” řekl.

Jeho počet zápasů v UFC se nelíbil třeba Aleksandru Rakičovi, který věřil tomu, že si šanci zaslouží více. Kdo ale ví, třeba o titul půjde s vítězem tohoto souboje.

„Jiří je zápasník nové generace, která naši divizi posiluje. Bojuje s naprosto odlišným stylem a v kleci riskuje. To já dělám taky. Upřímně mi přijde smutné, když vidím, že prostor dostávají nováčci za to, že dobře mluví,“ dodal Teixeira.

Zdroj: idnes.cz