Pro sparťany je duel s anglickým gigantem Liverpoolem velkou příležitostí se předvést v plném lesku

Přidat na Seznam.cz

San Siro, Anfield Road, Nou Camp či Santiago Bernabeu. Čtyři ikonické fotbalové svatostánky a na prvních dvou se brzy představí v rámci Evropské ligy české kluby. Dnešní los rozhodl, že Slavisté se střetnou s AC Milán a Sparta vyzve Liverpool. Na první pohled jsou to „mission impossible“, avšak, a to především v případě „sešívaných“, není důvod předem trhat scénáře o účasti ve čtvrtfinále druhé nejprestižnější klubové soutěže.

Když bylo naznačeno, že se především Slavia nemusí svého soupeře obávat, souvisí to s vědomím, že milánský AC se stále nedokáže vrátit do evropské superšpičky, a proto je více hratelný než Liverpool, který pod trenérem Jurgenem Kloopem neskutečně v posledních letech pookřál. A i když nesbírá titul za titulem, být v popředí nejtěžší a nejprestižnější ligy světa (Premier League) má možná větší váhu než získat „Scuddeto“ (italský titul). „Já jsem si Liverpool moc přál. Myslím, že většina kluků v týmu,“ řekl po losu obránce Martin Vitík. „Samozřejmě víme, že to bude velká výzva, protože to byl nejtěžší možný soupeř. Ale zároveň my ten fotbal hrajeme, abychom se mohli měřit s týmy, jako je Liverpool,“ dodal sparťanský obránce, který roste zápas od zápasu.

Nejen pro Vitíka, ale i pro další sparťany je duel s anglickým gigantem velkou příležitostí se předvést v plném lesku a případně časem získat i atraktivní zahraniční angažmá. Původně se předpokládalo, že za hranicemi v létě zmizí opora Sparty Lukáš Haraslín, ale svým dnešním podpisem nového víceletého kontraktu dal najevo, že se z Letné jen tak stěhovat nebude. „Ještě nikdy jsem nehrál v mužstvu, které by drželo takhle spolu i mimo hřiště. S klukama trávíme na Strahově i volný čas. I to mělo samozřejmě velkou roli v tom, abych ve Spartě zůstal. Proto bylo mé rozhodování jednoduché,“ uvedl Haraslín.

Trenér Jürgen Klopp oznámil před pár týdny, že po letošní sezoně končí své angažmá v Liverpoolu. Rád bych se rozloučil vítězstvím buď v Premier League, Anglickém poháru či v Evropské lize. Nejlépe samozřejmě vyhrát vše. Budou sparťané katem jeho snů?

Slavia se vrací na San Siro po pěti letech. Tenkrát však nastoupila proti Interu. „Miluji tyhle legendární fotbalové chrámy. Na spoustu z nich už se nám podařil dostat. Ať už na Dortmund, na Chelsea nebo na Barcelonu. Takové stadiony mají obrovské kouzlo. Když jsme na takovém stadionu jako Slavia, tak jsem hrdý. Když se před zápasem podívám do sektoru fanoušků, kteří mají možnost vidět Slavii na takovém stadionu, tak z toho mám radost,“ řekl po losu trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Slavia se představí v Miláně 7. března, do té doby jí ale čekají ještě dva ligové zápasy. „Už teď začínáme shromažďovat informace, sledovat poslední zápasy. V tuhle chvíli to v hlavě budeme mít, budeme se na to připravovat, ale jde spíš o realizační tým. Máme před sebou teď jiné zápasy, už v neděli nás čekají Pardubice, kterým musíme dát stejnou váhu. Hráči teď musí mít v hlavě jen Pardubice,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: sparta.cz , slavia.cz