Přívaly sněhu dovolily odehrát pouze jediný ligový zápas, Slovácko si veze bod z Olomouce

Přidat na Seznam.cz

Když začne zima, fotbaloví fanoušci Jablonce a Liberce začínají mít obavy, zda se při hustém sněžení odehrají jejich domácí zápasy. A dnes se tak bohužel stalo, jenže se kalamitní zima netýká jen severu Čech, ale prakticky skoro celé země. A proto se dnes neodehrály hned čtyři duely – Bohemians – Liberec, České Budějovice – Hradec Králové, Jablonec – Teplice a Mladá Boleslav – Karviná. Jen na Moravě se alespoň uskutečnil zápas Olomouc – Slovácko. I když příliš nadšení z toho trenéři obou týmů nebyli…

Slovácku se v posledních zápasech velmi dařilo, ze čtyř utkání získalo osm bodů. Ale i Olomouc hraje letos na podzim velmi dobře, a proto není divu, že oba týmy atakují pohárové příčky. I na Hané byly problémy se sněhem, ale přesto byli pořadatalé schopni jakž takž dát povrch do způsobilého stavu ke hře. Zápas však byl přece jenom v polovině prvního poločasu kvůli husté vánici na dvacet minut přerušen. Technická četa vyčistila postranní čáry a mohlo se pokračovat ve hře. Navzdory často klouzajícím kopačkám viděla otužilá dvoutisícová návštěva několik zajímavých šancí. Na první gól si ale museli diváci počkat do 42. minuty, kdy se z prvního doteku opřel Beneš do rány a poslal Olomouc do vedení.

Od začátku druhého poločasu měli převahu hosté, což zužitkovali v 59. minutě, kdy z penalty vyrovnal Daníček. Slovácko dokonce mohlo jít vzápětí do vedení, ale Kohút, ani Cicilia své příležitosti v gól neproměnili. Další šance už se na zasněženém pažitu nevyskytly.

A právě k povrchu a k rozhodnutí odehrát utkání si trenér Olomouce Václav Jílek nebral servítky. „Fotbal byl takový, jaký byl. Hráči kloužou. Diváci by měli dostat metál, že v takových podmínkách přišli. Děláme všechno proto, abychom lidi vyháněli z hlediště,“ zlobil se. „Nerozumím tomu. Je odloženo pět zápasů včetně zítřejších a tady podmínky nebyly o tolik lepší. Hrálo se díky tomu, že tady máme lepší technologii hřiště. Bylo ale evidentní, že se to neudrží a hřiště je rozsekané na sračku. Hazardujeme s fotbalem jako takovým,“ pokračoval kouč Sigmy.

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 42. Beneš – 59. Daníček z pen.

Olomouc: Digaňa – Vraštil, Beneš, Novák – Chvátal (86. Křišťál), Ventúra, Pospíšil, Zmrzlý – Breite, Zorvan (73. Zifčák) – Juliš (73. Fiala). Trenér: Jílek.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (89. Kalabiška) – Trávník, Valenta (89. Mihálik) – Sinjavskij (68. Holzer), Havlík, Juroška (68. Kohút) – Cicilia (89. Petržela). Trenér: Svědík.

Zdroj: redakce, sigmafotbal.cz