Příbram a změny. Tým budou mít hvězdy Zápotočný a Slepička

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Příbrami dostali v reprezentační pauze nového trenéra. Po odvolaném Jozefu Valachovičovi přebírá druholigový tým dosavadní kouč rezervního týmu Tomáš Zápotočný. Jeho asistenty budou další odchovanec Miroslav Slepička, o kondiční přípravu se bude starat Jakub Šindelář. Koučem gólmanů dál zůstává Radek Sňozík.

Slovenskému kouči zlomila definitivně vaz vysoká porážka v Líšni 1:4. Příbrami se na podzim nedařilo a to hlavně na domácí půdě, kde vytěžila pouhé čtyři body. Ani ne v polovině soutěže se krčí na třináctém místě a místo na přední příčky, na které ztrácí propastných dvanáct bodů, se musí ohlížet spíš pod sebe, protože od těch sestupových jí dělí pouhé tři. Navíc v duelech s přímými konkurenty v posledních zápasech uhrála pouze bod.

Prezident klubu Jaroslav Starka uvedl i horší finanční stránku klubu, což je věc, o které fanoušci hojně spekulovali v průběhu podzimu. „Nenacházíme se v ideální finanční situaci, jelikož jsme přišli o finanční prostředky po sestupu z nejvyšší soutěže a také město Příbram nám snížilo finanční příspěvek o dvě třetiny oproti předchozím rokům. Proto jsme se rozhodli dát šanci u prvního týmu našim nadějným trenérům, kteří jsou zároveň odchovanci našeho klubu. Jako hlavní trenér tak nastupuje Tomáš Zápotočný, asistentem bude Miroslav Slepička,“ prohlásil Starka.

K obměně dojde i v hráčském kádru. Někteří hráči jsou totiž dražší a jejich výkony byly doposud za očekáváním. „Situaci budeme řešit. Doufám, že se novým trenérům bude dařit a že se posuneme tabulkou vzhůru, jelikož nyní jsme blízko sestupovým pozicím, stačí ale čtyři povedené zápasy a rázem budeme v popředí tabulky. Očekávám také větší zapojení našich mladíků do prvního mužstva,“ vyjádřil se Starka.

Nové trenéry čeká první utkání v sobotu 20. listopadu, kdy Příbram přivítá na domácím hřišti Jihlavu. „Tomáš Zápotočný je člověk, který zná místní prostředí a který zde vyrostl v úspěšného fotbalistu. To samé platí i o Mírovi Slepičkovi. Věřím, že se této dvojici podaří zlepšit výsledky a začneme opět sbírat body také na domácím hřišti, kde se nám to bohužel v minulých měsících nedařilo,“ okomentoval příchod nových tváří ředitel klubu Jan Starka.

Zdroj: isport.cz