Při svém ligovém debutu vychytal Lafatu. Teď bude brankář Přemysl Kovář manažerem A- týmu fotbalové Slavie

Přidat na Seznam.cz

Zajímavou novinku oznámilo vedení prvoligového fotbalového klubu SK Slavia Praha. Dosavadní člen brankářského týmu Přemysl Kovář bude od 1. ledna 2023 novým manažerem A – mužstva. Zkušený gólman má přitom za sebou velmi zajímavou aktivní kariéru a v posledních letech se stal pevným článkem slávistického fotbalu.

Přemysl Kovář prošel řadou štací se začátky v menších moravských klubech a po krátkém angažmá v Řecku se dostal do Slovanu Liberec. Na jaře 2011 hostoval v týmu tehdejšího prvoligového nováčka FK Ústí nad Labem. A při svém debutu v nejvyšší soutěži přispěl k nečekanému vítězství Ústí nad Labem nad Jabloncem v zápase, který se hrál na teplickém stadionu.

Jablonečtí hráči tehdy do médií prohlašovali, že při Ústí snad stáli všichni svatí.

Budu muset jít do kostela, protože to, jak nám zápas vyšel, bylo něco neuvěřitelného. Měli jsme obrovské štěstí. Platí to pro celý tým i pro mne. Rozhodla možná už první neproměněná šance Davida Lafaty hned na začátku, kdy jablonecký kanonýr míč minul na čáře a dorážka taky neprošla. Kluci mi říkali, že jsem si dobře postavil brankovou konstrukci. Jablonec nastřelil dvakrát tyč a jednou břevno,“ líčil v dubnu 2011 Kovář svoje dojmy z premiéry.

To, že vychytal zrovna Davida Lafatu, mělo velký ohlas.

Spousta kamarádů mi prorokovala, že po tomto zápase bude mít Lafata na svém kontě tolik gólů, že už ho nikdo v tabulce střelců nedožene. Ale nedal mi žádný, což jsme všichni v ústeckém celku brali jako náš velký úspěch,“ cenil si Kovář, že zvládl souboj s ligovým kanonýrem.

Lafata přitom v té době zářil v dresu Jablonce natolik, že brzy přestoupil do pražské Sparty, kde pokračoval ve svém střeleckém představení.

Přemysl Kovář byl potom oporou Varnsdorfu ve druhé lize a od roku 2013 se stal brankářskou jedničkou Slovanu Liberec. Zachytal si i v Evropské lize, když jeho libereckými spoluhráči byli mj. Radoslav Kováč (nynější trenér Pardubic), Jiří Fleišman (nyní Baník Ostrava), David Pavelka (Sparta), Michael Rabušic (Liberec) i tehdy v lize začínající Vladimír Coufal (West Ham United).

Další cesta zavedla Kováře do Izraele a Bulharska a v roce 2017 přišel do pražské Slavie, kde zaujal pozici brankářské dvojky. Přesto dostal šanci v některých zápasech, takže byl u čtyř titulů Slavie jako člen hráčského kádru. Naposledy se objevil v první lize v dubnu 2022 při zápase Slavie ve Zlíně. Patřila mu role brankářské trojky za dvojicí Ondřej Kolář – Aleš Mandous.