Přestupy napříč hokejovou extraligou, koho čeká změna angažmá? Liberec, Pardubice, i České Budějovice hlásí posily

Přidat na Seznam.cz

Letošní ročník hokejové Tipsport Extraligy zatím sice nepoznal svého vítěze, přesto už se řada klubů vrhla na skládání hráčského kádru pro příští sezonu. Kdo kam zamíří a kdo naopak prodloužil ve svém klubu smlouvu?

Liberec se i pro příští ročník domluvil na spolupráci s útočníkem Oscarem Flynnem a obránci Michalem Ivanem a Davidem Aubrechtem. Na tyto hráče vedení Severočechů uplatnilo opci, nově tedy mají pod Ještědem platný kontrakt do dubna 2025.

Pardubice ještě stále nemají dobojováno. Ve finálové sérii s Třincem jim chybí udělat jediný krok, aby nad hlavu pozvedli mistrovský titul. I přesto však vedení Perníkářů nelení a už teď se domluvilo na prodloužení smlouvy s obráncem Michalem Houdkem. Houdek bude na východě Čech působit minimálně další rok, Pardubice pak mohou využít na plzeňského rodáka další opci.

Změnu v brankovišti hlásí v Českých Budějovicích. Dominika Hrachovinu nahradí mezi tyčemi Milan Klouček, který podepsal kontrakt na jeden rok zahrnující opci na další prodloužení. Klouček již dříve na jihu Čech působil, v sezoně 2019/20 dovedl Motor k postupu mezi tuzemskou elitu.

Již dříve oznámil Litvínov odchod Jindřicha Abdula. Ten už má rovněž nového chlebodárce, příští ročník zahájí v barvách vítkovické Ridery. Osmadvacetiletý rodák ze Vsetína si za Litvínov letos zahrál semifinále vyřazovací části.

Spartu po jedenácti letech opustí Jan Buchtele. V pražském celku odehrál Buchtele více než 500 duelů, po vypršení smlouvy se však rozhodl v klubu dále nepokračovat. O jeho novém působišti zatím není známo.

Z brněnské Komety se do města automobilů stěhuje americký forvard Steve Moses. Útočník se zkušenostmi z předních evropských soutěží, který má za sebou i reprezentační minulost včetně účasti na mistrovství světa, přestupuje do Mladé Boleslavi.

zdroj: livesport