Přestupová bomba na Slovensku. Do Slovanu Bratislava míří brankář Jaroslav Halák

Přidat na Seznam.cz

Hokejový klub Slovan Bratislava krátce před koncem přestupního období administrativně dotáhl možný příchod brankáře Jaroslava Haláka. Vedení Slovanu o tom informovalo na svém webu a o aktualitu oznámil server Sport.sk.

O tom, zda Halák skutečně nastoupí v extralize za Slovan, se rozhodne během příštích dnů. Samotný hráč se v současnosti nachází v Bostonu a do Bratislavy by mohl přijet nejprve na přelomu února a března.

„Velice si vážím zájmu Slovanu o mé služby. Je to klub, ze kterého jsem se odrazil do velkého zámořského hokeje. I proto bych chtěl být v tuto chvíli naprosto korektní a otevřený k vedení klubu, svým budoucím spoluhráčům a v neposlední řadě k fanouškům Slovanu.

Halák nestál v brance více než 10 měsíců

„Uvědomuji si, že jsem více než deset měsíců nestál v brance v soutěžním zápase, i když jsem se po celou tu dobu snažil udržovat v dobré fyzické kondici. S managementem Slovanu jsme se dohodli, že do klubu přijdu a podepíšu řádný kontrakt, ledaže bez problémů projdu důkladnou zdravotní prohlídkou a moje tělo potvrdí, že je stoprocentně připraveno absolvovat zátěž v zápasech, které klub čekají ve vyvrcholení sezóny,“ řekl 38letý brankář.

Halák odstartoval svoji kariéru v bratislavském klubu HK 99 Ružinov. Ve Slovanu působil od svých šestnácti let a na svém kontě má 13 odchytaných zápasů za A-tím ze sezóny 2003/2004. Potom se jeho kariéra již bez výjimky odehrávala v zámoří, nejprve v juniorské lize QMJHL, později v AHL a od roku 2006 až do loňska byl součástí NHL.

V ní odehrál 620 zápasů, působil postupně v sedmi klubech – Montrealu Canadiens, St. Louis Blues, Washington Capitals, New York Islanders, Bostone Bruins, Vancouver Canucks a naposledy v New Yorku Rangers. Na svém kontě má 295 vítězných zápasů v základní části NHL a celkem 53 shutoutů.

Kdy se Halák vrátí na Slovensko zatím není jasné, ale vedení Slovanu informovalo, že po administrativní stránce mu nebude nic bránit.

Zdroj: Sport.sk