Přestupová bomba? Arsenal před vzájemným čtvrtfinále kontaktoval hvězdu Bayernu Mnichov

Přidat na Seznam.cz

Arsenal Londýn se již brzy utká v Lize mistrů s Bayernem Mnichov a bude usilovat o postup do semifinále. Bayernu to letos skřípe, v Bundeslize po jedenácti letech na výsluní tentokrát titul s největší pravděpodobností nezíská, a ze hry je i ve druhé domácí soutěži DFB Pokal. Letošní sezónu tak může zachránit družina Thomase Tuchela právě v milionářské soutěži. Arsenal ale před vzájemným měřením sil vytasil nečekanou zbraň, když oslovil mnichovského středopolaře Joshuu Kimmicha a rád by ho pro příští ročník přivedl do svých řad.

Devětadvacetiletý Kimmich má smlouvu pouze do roku 2025, což neuniklo klubům na britských ostrovech. Protože zatím nebyl kontrakt prodloužen, kontaktovali již Kanonýři podle informací portálu FootballTransfers představitele bavorského velkoklubu a vyjádřili konkrétní zájem. V Londýně hodlají Kimmichovi nabídnout dvouletou smlouvu s případnou opcí na další sezonu. Arsenal ale není jediným celkem, který je ve hře o služby německého záložníka. Jak uvádí zdroj tz.de, do Manchesteru City by svého bývalého svěřence chtěl přivést Pep Guardiola.

V Mnichově věří v Kimmichovo setrvání

Bayern se ale ohradil a do Londýna poslal jasný vzkaz, že je možné s hráčem jednat až po konci letošní sezony. V současné chvíli mají v Bavorsku jednoznačný cíl a tím je vyhrát ligu mistrů. K tomu bude nejdříve potřeba vyřadit právě Arsenal.

Sám Kimmich měl nedávno spor s trenérským štábem a netajil se přáním z klubu odejít, jenže Tuchelův realizační tým se bude nakonec po sezoně z Mnichova poroučet. Udržení německého reprezentanta je tak jasnou prioritou. Sám Kimmich prohlásil, že je ohledně své situace klidný a chce se soustředit na zbytek sezony.
Nový sportovní ředitel Bayernu Max Eberl prohlásil, že se bude situace ohledně Joshuy Kimmicha řešit až po vyřešení Tuchelova nástupce. Jedním ze žhavých kandidátů na tuto pozici je podle posledních zpráv bývalý trenér Bayernu a současný lodivod německého národního týmu Julian Nagelsmann.

zdroj: tz.de