Přestup do Slavie? Kdepak! Fotbalistka Ringelová má velké sparťanské srdce

Přidat na Seznam.cz

Pryč jsou ty doby, kdy bylo naprosto nemožné, aby sparťanské hvězdy přestupovaly do Slavie a naopak. Bylo naprosto nemyslitelné, aby např. Tomáš Řepka oblékl sešívaný dres či Vladimír Šmicer rudý trikot. Ale doba se postupně mění a klubismus už se tolik nenosí. I když… výjimky jsou pořád. Jako např. Markéta Ringelová, která 16 let nastupovala za letenský klub. Vloni si „odskočila“ do Rakouska, a když se rozhodla vrátit zpět na „sever“, ozvala se jí i Slavie. Avšak nepochodila. Zároveň se ale Ringelová nevrací do Sparty, ale do mateřské klubu, kterým je Hradec Králové.

Několikanásobná mistryně ČR a vítězka Českého poháru. Tak to jsou hlavní úspěchy Markéty Ringelové. Nyní však bude mít jiný cíl, pomoci Hradci Králové do nejvyšší soutěže. Největšími soupeři budou královéhradeckým ženám týmy Pardubic a Sparty B. „Vzhledem k našim cílům musíme jít do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát bez ohledu na to, kdo proti nám stojí,“ říká Ringelová klasickou formulku, ale pak přece jenom přiznává, že se Spartou to pro ní bude velmi prestižní. „Co se týče duelu se Spartou, tak na tyto zápasy se samozřejmě těším moc. Jednotlivé hráčky velice dobře znám.“

Jak už bylo naznačeno, 33letá záložnice si vyzkoušela i zahraniční angažmá. V loňské sezoně oblékala dres rakouského týmu SKV Der Poolbauer Altenmarkt. „Pro mnohé je přestup do zahraničí jako další krok vzhůru v jejich kariéře, já to v tom případě takto určitě nevnímám. Byl to ale takový důležitý „refresh“. Vím, že jsem to musela udělat, abych teď mohla být přesně tam, kde být chci, s novou chutí a obrovskou vůlí ještě něco dokázat,“ uvedla bývala reprezentantka (41 zápasů, 3 branky) pro klubový web Hradce Králové.

Ringelová se vrátila do hradeckého klubu i díky rodinným vazbám, které jí pojí nejen s městem, ale i s klubem. „Jsem tu doma. Mám tu rodinu. A to byla jedna z rozhodujících věcí. Za FC Hradec hraje můj bráška, v dalších dvou hradeckých klubech hraje můj druhý bráška s neteří a synovcem. Těším se, že jim budu moci být, díky mému návratu, nablízku a sledovat jejich fotbalové krůčky. Vím, že jsem pro ně velkým vzorem a že je pro ně má přítomnost důležitá. Rodina je pro mě vším.“

Nová hradecká akvizice podepsala smlouvu zatím na půl roku. „Co bude po sezóně, to budu řešit až v létě. Teď už se chci plně soustředit na práci tady a taky důvod, proč tu jsem,“ dodala sympatická fotbalistka, která v juniorských a dorosteneckých letech se dvakrát umístila na třetím místě v anketě Talent roku!

Zdroj: redakce, fchk.cz