Přepište florbalové dějiny! Střešovice jako první český klub vyhrály Pohár mistrů

Přidat na Seznam.cz

Když Češi porazí švédské florbalisty, je to vždy svátek. A když se to podaří ve finále, je o to sladší. Sice nešlo o světový šampionát, přesto získat titul v Lize mistrů má též velkou váhu. A letošními šampiony se v této nejprestižnější klubové soutěži stali florbalisté Střešovic, kteří ve finále porazili obhájce Falun 6:4. Toto vítězství vstoupí do českých florbalových dějin i díky tomu, že se finále odehrálo v Praze. A tak si mohli fanoušci (nejen Střešovic) užit oslav do sytosti.

Tatran se dostal k souboji s Falunem přes čtvrtfinálová vítězství se švýcarským Könizem (5:2 a 10:2) a semifinálové duely s též švýcarským Wilerem (3:3 a 4:3). Falun se do finálového zápasu probojoval přes finský TPS a švédskou Storvretu.

Střešovičtí florbalisté vstupovali do finále ve skvělé formě, silnou Spartu dokázali během čtyř dnů dvakrát deklasovat (v českém poháru 10:2 a v Superlize 12:4). A byli to Střešovičtí, kdo se první ujal vedení, Švédům se však povedlo v první třetině skóre otočit. Druhé dějství přineslo jedinou branku, která znamenala srovnání. Brankostroj přišel až v poslední části. Domácí se během tří minut dostali do tříbrankového vedení, na což už soupeř nedokázal adekvátně zareagovat, i když zbývalo do konce zápasu dlouhých šestnáct minut.

IBF Falun – ESA logistika Tatran Střešovice 4:6
Branky: 13. Emil Ruud, 19. Alexander Galante Carlström, 54. Alexander Galante Carlström, 60. Malte Lundmark – 7. Matěj Havlas, 39. Martin Šindelář, 51. Ondřej Sádlo, 53. Marek Beneš, 54. Tomáš Hanák, 57. Matěj Havlas.

Zdroj: redakce, tatranflorbal.cz