Překvapení? Že to šlo v Kometě takhle dolů, říká trenér Kýhos

Přidat na Seznam.cz

Hokejových zkušeností má na rozdávání. Bývalý útočník a následně trenér Vladimír Kýhos získal jako hráč s týmem Československa stříbrnou medaili na olympijských hrách v Sarajevu v roce 1984, z postu hlavního kouče přivedl Kometu Brno ke druhému a třetímu místu v extralize (2014 a 2015). O hokeji má stále přehled, protože kromě trénování v Mostě pečlivě sleduje i dění v nejvyšší soutěži.

Nechybíte prakticky na žádném domácím zápase Litvínova. Jak na vás působí současná extraliga?

Jsou to někdy hezké hokeje, má to švih. Viděl jsem na litvínovském ledě řadu týmů v akci, nedávno například vedoucí Pardubice.

Registrujete nějaké překvapení?

Pro mě to byla Kometa Brno, že to tam šlo takhle dolů. Hrozba baráže se během sezony týkala vícero týmů. Karlovy Vary sbírají potřebné body, poslední Kladno třeba vyhrálo ve Vítkovicích. Prostě nikdo nechce být na dně tabulky.

V extralize jste trénoval v několika obdobích v Litvínově, kromě Komety Brno jste stál i na střídačce Karlových Varů, Třince, Hradce Králové, Mladé Boleslavi. Nyní působíte v Mostě ve třetí nejvyšší soutěži, kterou je druhá liga. Jak to prožíváte?

Není tam takový stres jako v extralize. Mám radost z hokeje a těší mě, když to kluky baví. Ve druhé lize hraje spousta starších hráčů s obrovskými zkušenostmi a i po čtyřicítce na to stačí. Mohu jmenovat Viktora Hübla a Františka Lukeše v Chomutově, Jana Hlaváče z Vrchlabí i Jaroslava Roubíka z Ústí nad Labem.

S Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem jste společně zachraňovali na jaře 2020 extraligu pro Litvínov, nyní jste soupeři při zápasech Most-Chomutov.

Takový je sport. S Viktorem jsem po našem nedávném utkání mluvil v Litvínově, když jsem se byl podívat na zápas dorostu, a uznal, že kvalita druhé ligy je jiná, než se mohlo zdát před sezonou. Ta soutěž je možná podceňovaná, ale oceňuji motivaci hráčů, kteří přitom ještě chodí do práce. Málokdy máme v Mostě plný stav na tréninku.