Před třemi lety hrál první ligu, teď má Voženílek po budějovickém bronzu i třinecký titul

Přidat na Seznam.cz

Ještě před třemi lety hrál hokejový útočník Daniel Voženílek za prvoligový celek HC Litoměřice, ale od té doby zaznamenal obrovský posun ve výkonnosti. V právě skončené extraligové sezoně se stal hvězdou v play-off, když skvělými výkony a střeleckou produktivitou výrazně přispěl k mistrovskému titulu aktuálního vládce nejvyšší soutěže HC Oceláři Třinec (na snímku tamní Werk Arena).

Na svůj dosavadní vrchol v klubové kariéře dospěl Voženílek v sedmadvaceti letech. Zajímavostí je, že při letošní cestě třineckého týmu do finále pomohl zdolat i celky, v nichž v minulosti v extralize působil. A navíc v dorostenecké kategorii hrál za Hradec Králové, tedy v klubu finálového soupeře Třince.

Do elitní soutěže nastoupil jako mladík v dresu Pardubic, které Třinec nyní vyřadil v napínavém semifinále. Už předtím ve čtvrtfinále přešli Třinečtí přes rovněž favorizovanou Spartu, v níž Voženílek krátce hostoval z Českých Budějovic v ročníku 2020-2021.

Statistiky naznačují, že Voženílkovi náramně svědčí zápasy v extraligovém play-off. Loni v barvách Českých Budějovic vstřelil pět gólů v osmi utkáních, nyní za Třinec šest branek v rekordním počtu dvaadvaceti střetnutí v rámci vyřazovacích bojů. K tomu přidával i cenné asistence.

A po bronzu s jihočeským klubem na jaře 2022 se pyšní triumfem, který je pro něj prvním v kariéře. Voženílek během sezony neuvěřitelným způsobem zapadl do soukolí třinecké organizace. Od spoluhráčů, z nichž mnozí získali už čtvrté zlato v řadě a Martin Růžička má navíc už šestý titul, načerpal Voženílek sebevědomí a víru v sílu mužstva.

Je to velký úspěch, vždyť jsme museli začínat v předkole a věděli jsme, že na titul je potřeba vyhrát čtyři série play-off. Mnozí nám nevěřili. Hodně se to probírá od čtvrtfinále, ale úvodním krokem byly předchozí zápasy s Litvínovem,“ připomněl Voženílek nebývale náročný program Třince při rozhovoru pro média.

zdroj: autorský článek