Pražané ovládli český fotbalový pohár. Slavia se suchým trikem, Sparta se však nadřela

Přidat na Seznam.cz

První březnový den se uskutečnilo čtvrtfinále českého fotbalového poháru. Poté, co na podzim nečekaně vypadla Plzeň s třetiligovým Hlučínem, jsou favority na zisk poháru pražská S. A dnes svou pozici potvrdila, i když Sparta si postup musela v Liberci vybojovat až v penaltách. Naopak Slavia si doma lehce poradila s Vyškovem. Dařilo se i třetímu pražskému týmu, Bohemians nečekaně zvítězili na půdě favorizovaného Slovácka.

Slávisté si vytvořili rozhodující náskok během 22 minut, kdy postupně góly vsítili Lingr, Jurečka a Jurásek. I když ve slávistickém dresu nastoupilo pár hráčů, kteří jinak nedostávají v první lize mnoho příležitostí (brankář Mandous, obránce Dorley, záložník Ewerton či další středopolař Pech), kvalitativně si Slavia nijak nepohoršila. Sešívaní i v kombinované sestavě potvrdili svou roli favorita a druholigovému Vyškovu nedali žádnou šanci na zkorigování výsledku. Naopak ještě v 62. minutě přidal čtvrtý gól opět Jurečka. „Jsem rád, že jsme postoupili. Bylo to o tom nepodcenit Vyškov. Soustředili jsme se na to, abychom to zvládli a dali co nejrychleji gól. To se nám podařilo. Pak je škoda neproměněných šancí ve druhém poločase, mělo to skončit větším rozdílem, ale jinak panuje spokojenost.“ uvedl dvougólový střelec.

Sparta měla o hodně těžšího soupeře a navíc musela zajíždět na venkovní hřiště. Liberec byl vždy pro Spartu nepříjemným protivníkem a dokázal jí to už v 5. minutě, kdy otevřel skóre Rondič. Sparťanům se už do poločasu nepodařilo vyrovnat. Druhá půle už však pro Pražany vyznívala zpočátku nadějněji. Trenéru Priskemu se povedlo střídání, když poslal na hřiště Kuchtu, který během šesti minut dvěma góly otočil stav utkání. Už se zdálo, že to Sparta dotáhne do vítězného konce v základní hrací době, jenže Rabušicova přesná hlavička v 92. minutě rozhodla o tom, že se ještě bude hrát prodloužení. V něm však gól nepadl, a tak musely přijít na řadu penalty. Prvních pět exekutorů pokutového kopu bylo úspěšných, poté však domácí Červ branku přestřelil, a protože se Sparťanům nadále v proměňování penalt dařilo, nebylo o vítězi pochyb. Mimochodem poslední proměněnou penaltu vsítil Kuchta, který na tento zápas tak bude velmi rád vzpomínat.

Naopak další mírný favorit Slovácko nezvládl domácí utkání proti Klokanům. Bohemka si vytvořila nadějný náskok už v první půli zásluhou Hůlky a Čermáka. Slovácku se povedlo dát gól až v 91. minutě (Hofmann) a na zvrácení výsledku tak už bylo velmi pozdě.

Pro úplnost dodejme, že ve čtvrtém zápase porazily České Budějovice Zbrojovku Brno 2:1 (Zajíc 2x – Divíšek)

Zdroj: slavia.cz, fcslovacko.cz, sparta.cz