Práce ve volejbale mě pořád baví, říká zkušený trenér Michal Nekola

Přidat na Seznam.cz

Volejbalový kouč Michal Nekola dvanáct a půl roku trénoval Duklu Liberec v extralize i v evropských pohárech. Během té doby byl souběžně i tři roky hlavním trenérem mužské reprezentace. Momentálně zastává funkci svazového šéftrenéra mládeže a vede reprezentaci hráčů do 19 let.

Práce ve volejbale mě pořád baví,“ říká třiapadesátiletý Michal Nekola (na snímku v pražské hale při finále extraligy) v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Jak se ohlížíte za svým dlouhodobým angažmá v Dukle Liberec?

Jen jednou jsme za tu dobu nezískali medaili v extralize. Dvakrát jsme ji vyhráli, k tomu pětkrát Český pohár, dvakrát jsme byli v semifinále evropského Challenge Cupu, jednou jsme byli pátí v evropském Poháru CEV. Vzešly z toho nějaké výsledky, práce mě moc bavila. To platí pořád.

Co vzpomínky na extraligové tituly?

Bylo to krásné období. Finále a hlavně tituly jsou pro trenéry i hráče hodně emotivní. Zažil jsem to v roce 2015, kdy jsme porazili České Budějovice. A o rok později jsme vybojovali titul proti Brnu, kde byla fantastická kulisa a atmosféra v hale Rondo.

A vaše loučení s libereckým klubem?

Vedení klubu se rozhodlo na přelomu listopadu a prosince 2021 ke změně. I to je sportovní život.

Na volejbal jste ale nezanevřel.

Rozhodně ne. Od volejbalu jsem neodešel. Domluvil jsem se s vedením svazu na spolupráci. Nejdřív jsem byl asistentem u reprezentační „devatenáctky“ a od září 2022 jsem převzal tým jako hlavní trenér. Mým asistentem je někdejší vynikající reprezentant Jan Štokr, se kterým jsme byli společně před několika lety i v Liberci, kde ještě hrál.

Neláká vás znovu trénování v extralize?

Nechci rušit svoje slovo s působením u devatenáctky. Jak jsem řekl, baví mě to. V týmu jsou kluci, kteří prošli i nižšími mládežnickými kategoriemi. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet.

Jaké máte poznatky z letošního finále play-off extraligy mezi VK Lvi Praha a Jihostrojem České Budějovice?

Užíval jsem si to jako divák přímo v hledišti. Byl to vrchol celého ročníku. Lvi měli trošku navrch možná í díky širšímu kádru, což se ukázalo jako výhoda. A získali titul. Celkově to bylo finále na vysoké úrovni.

Zdroj: autorský článek