Potvrzeno! Kladno bude hrát o udržení extraligy se Vsetínem

Přidat na Seznam.cz

V Chance lize je dobojováno! Ve finále mezi Vsetínem a Zlínem stačilo pouhých pět utkání na to, aby Kladno poznalo svého soupeře pro baráž. Valaši doma sice jednou klopýtli a Zlín si vezl domů nadějný stav série 1:1, jenže domácí zápasy hrubě nezvládl a nabídl svému soupeři mečbol. Vsetín ho hned při první příležitosti využil, a tak si brousí zuby na baráž.

Vsetín odstartoval sérii lépe a první domácí zápas ovládl vysoko 8:1. Na hostech byla deka, přesto se na odvetu přichystali lépe a díky vítězství 2:3 po prodloužení srovnali krok. Série se tak stěhovala do krajského města, kde se domácí mohli těšit z mírné výhody. Jenže po dalších dvou střetnutí panovalo na zimním stadionu Luďka Čajky velké zklamání. Zlín prohrál první duel na svém ledě 3:5 a o den později rovněž podlehl svému rivalovi 3:4. Celek z Valašska tak měl k dispozici mečbol, který chtěl využít hned v prvním možném termínu.

Žukov v klíčovém klání vymazal zlínské střelce

První šance rozhodnout se naskytla v úterý 9. dubna na Vsetíně, a šestinásobný extraligový mistr ji nakonec proměnil v postup. Do vedení se domácí tým dostal už ve 12. minutě zásluhou navrátilce Hrni. Zlínští hráči recept na brankáře Žukova nenašli, a tak ve třetí části pečetil vítězství Vsetína Vít Jonák. Vyprodaný Lapač po závěrečné siréně propukl v jásot, domácí hokejisté si po dlouhých sedmnácti letech zahrají o extraligovou příslušnost.

Bude muset Vsetín hledat pro baráž azyl?

Triumf Vsetína v Chance lize znamenající účast v baráži má ovšem velký háček. Zimní stadion Na Lapači totiž nesplňuje extraligové podmínky, a tak musí Valaši hledat dočasný azyl. Vedení se ještě nechce vzdát varianty udělení výjimky pro vsetínský zimní stadion, reálné to ale příliš není. Podle dostupných informací je nejblíže dohoda s Brnem.

zdroj: autorský článek, hokej.cz