Postoupí Slávistky do čtvrtfinále Ligy mistryň? Los základních skupin k nim byl příznivý

Přidat na Seznam.cz

Je to možná malá náplast, ale když se fotbalistům Slavie Praha opět nepodařilo dostat do Ligy mistrů, zastoupí je podruhé za sebou ženy. Slávistky byly úspěšné v kvalifikaci a dostaly se tak do základní skupiny této čím dál více prestižní soutěže i u žen. V „béčku“ se utkají s Lyonem, norským SK Brann a rakouským St. Pöltenem.Dostat se podruhé v řadě do skupiny Ligy mistryň je obrovská radost. Splnily jsme cíl, který jsme si daly. Díky tomu můžeme říct, že to pro nás bude další skvělá sezona. Z týmu cítím větší sílu, větší konkurenci na každém postu, což nás může jen posouvat dopředu,“ řekla kapitánka Diana Bartovičová.

V posledním kvalifikačním zápase si Slavia hravě poradila s rumunskou Kluží poměrem 6:0. „Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli, nepřipustili žádné komplikace. Holky na hřišti od první minuty dominovaly, což jsme přesně chtěli. Zatím je se sezonou velká spokojenost. Holky jedou, máme kvalitní tým. Teď budeme chtít dohrát ligové zápasy bez ztráty bodu a přichystat se pořádně na skupinu Ligy mistryň,“ podotkl trenér Karel Piták.

Slávistky mají velkou šanci skončit ve skupině na druhém místě a postoupit tak do čtvrtfinále. Při vší úctě k „sešívaným“ hráčkám, skupinu by měl vyhrát Lyon. Francouzské šampionky ovládly Ligu mistryň osmkrát v letech 2011 až 2022 a celkově už mají na kontě deset finálových účastí. Jen loňská sezona jim nevyšla podle představ, vypadly s Chelsea ve čtvrtfinále. O to nyní budou mít větší motivaci se vrátit na vrchol.

Avšak další týmy jsou k poražení. SK Brann je v žebříčku UEFA až na 64. místě. A s Rakušankami odehrála Slavia v loňské sezoně dva vyrovnané duely (porážka 0:1 a remíza 1:1).

Zdroj: redakce, slavia.cz