Poslední rok Jágra. Hokejová legenda plánuje po příští sezóně ukončit kariéru

Přidat na Seznam.cz

Jaromír Jágr v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima News prohlásil, že se pokusí co nejlépe přichystat na příští ročník, který bude jeho posledním v hráčské kariéře.

Zdá se to být neuvěřitelné, ale ta chvíle možná skutečně přijde. Jaromír Jágr plánuje ukončit svoji hvězdnou hokejovou kariéru. Pokud do příští sezóny naskočí, bude se jednat o jeho 37. ročník mezi profesionály.

„Uvidíme, jak dopadne baráž, a pokud by dopadla dobře a my zůstali v extralize, tak máme plán natočit moji poslední sezónu. Chtěl bych se opravdu fyzicky připravit na moji poslední sezónu,“ prohlásil Jágr v rozhovoru, který byl proveden ještě před výsledkem baráže Kladna se Vsetínem. Nyní již totiž víme, že Kladno se v Extralize udrželo.

V baráži se Jágr stal nejstarším střelcem v historii profesionálního hokeje, když překonal dosavadního rekordmana Gordieho Howa. A zdá se, že tento rekord zvládne ještě o další rok posunout.

Legenda světového hokeje se v roce 2024 dočkala obří pocty v Pittsburghu, když byl v únoru krátce po Jágrových 52. narozeninách vyvěšen ke stropu haly dres s jeho číslem. V ten den také vyjel naposled na led v NHL, když se zúčastnil předzápasového rozbruslení. V roce 2025 pravděpodobně vyjede na led naposled v rámci profesionálního zápasu.

Zdroj: CNN Prima News