Poruba vyhrála ve šlágru kola a je blízko svému snu si zahrát o extraligu s Jágrem

Přidat na Seznam.cz

Pokud si Poruba ponechá i do play-off suverénní výkony a Kladno naopak bude nadále mátožné, je velmi pravděpodobné, že se tyto dva týmy střetnou v baráži o extraligu. Zatímco Kladno podvanácté (!) za sebou prohrálo, Poruba zvládla šlágr kola proti Vsetínu.

Hokejisté Poruby mají osm kol před koncem základní části první ligy na Vsetín náskok šestnáct bodů. To by Severomoravané museli zažít totální kolaps a Vsetín naopak skoro vše vyhrát, aby si prohodili první dvě místa v tabulce. To druhé se klidně může stát, ale tu první variantu jistě Poruba nepřipustí a dojde si v poklidu k vítězství v základní části.

Proti Vsetínu to Poruba ale neměla vůbec jednoduché, o čemž svědčí i konečný výsledek 4:3. První třetinu sice díky dvěma gólům vyhrála Poruba, ve druhém dějství ale Vsetín srovnal. „Do utkání jsme vykročili výborně a po první třetině vedli 2:0. Do druhé jsme naopak vstoupili špatně, prvních deset minut jasně patřilo Vsetínu, který vyrovnal. Ve třetí části jsme se zase zvedli a dali dva góly, následně sice kluci udělali hrubku a soupeř ji potrestal, ale vítězství už ukopali,“ podotýká trenér Poruby Jiří Režnar.

Toto utkání bylo zajímavé i ze dvou jiných důvodů, hrálo se před televizními kamerami a pro Porubu to bylo i loučení s „azylem“ v Kravařích. Nyní už bude hrát Poruba domácí zápasy ve své zrekonstruované hale. „Výborné rozloučení s Kravařemi, měli jsme tam skvělý azyl a je potřeba všem poděkovat. Od uklízeček až po majitele, že nám ve všem vyšli vstříc a vytvořili nám parádní podmínky. Cítili jsme se v Buly Aréně jako doma, mockrát všem díky, ale teď už se těšíme zpátky do Poruby,“ dodává Režnar.

Hrály proti sobě dva špičkové týmy soutěže a na kvalitě to bylo znát. Myslím si, že jsme ostudu neudělali. Kluci pracovali, jak jsme si ráno na mítinku řekli, ale srážela nás hra v oslabení. Když už jsme je ubránili, tak jsme přicházeli o hrozně moc sil,“ přidal svůj komentář vsetínský kouč Jiří Weintritt.

Když už je zmínka o Vsetínu, jeho odvěký rival – Zlín, se trápí. Během pěti posledních zápasů získal pouhé čtyři body! V tuto chvíli jsou tak Berani na sedmém místě, i když před sezonou vyhlašovali útok na první příčky. Naposledy prohráli Valaši v prodloužení s Prostějovem 1:2. „Bohužel se trápíme v koncovce, chceme to zlepšit. Kluci bojovali od první do poslední minuty, teď už je to hlavně o tom zlomit tu střeleckou smůlu,“ uvedl k tomu zlínský trenér Zdeněk Sedlák.

Zdroj: beranizlin.cz, hcporuba.cz