Poruba si ve šlágru kola poradila se Vsetínem a vystřídala ho na první příčce

Přidat na Seznam.cz

Všech šest dnešních zápasů první hokejové ligy skončilo výhrou hostí a to plně za tři body! Doma zaváhal Vsetín a hned to pro něj znamenalo sešup z první příčky až na čtvrté místo. Na jeho pozici si vyhoupla Poruba, která právě ve vzájemném zápase Valachy porazila 6:2. Tři góly vsítil Ondrej Šedivý. „Je pravda, že jsem dostali zase dost gólů a pravděpodobně nás už doběhlo momentum těch zraněných hráčů, jelikož ani jedna pětka nehraje ve složení, ve kterém bychom si představovali. Byly tam chyby, které Poruba potrestala. Zápas jsme nechali rozhodnout ve druhé třetině a za stavu dva pět se to otáčí velmi těžko,“ podotkl vsetínský kouč Luboš Rob.

Velký rival Vsetína Zlín naopak konečně v sezoně bodoval. Z Prostějova si „ševci“ přivezli vcelku jasnou výhru 4:1. „Jsme zklamaní z toho, že jsme nenavázali na vítězství s Přerovem. První třetina byla dobrá, ale bohužel jsme ji prohráli 0:1 a pak už jsme tahali za kratší konec. Druhá dvacetiminutovka se nám nepovedla. Nedisciplinovanost, nedodržování taktiky… Pak už jsme jen křečovitě honili výsledek, což se nám bohužel nepovedlo,“ uvedl prostějovský kouč Martin Štrba.

To že je na druhém místě Jihlava, nikoho jistě nepřekvapuje, ale prozatimní třetí flek pro Sokolov je určitě nečekaný, i když je odehráno pouhých pět zápasů. Sokolov si dnes vyšlápl na pražskou Slavii, která si připsala pátou porážku. „Kluci si musí v hlavách přebrat, že takhle se o body nehraje. Začít hrát v polovině zápasu za stavu 0:3 nestačí. I když jsme si pak nějaké střelecké situace vytvořili, tak jeden gól ve dvou domácích zápasech je doma málo. Dokud nezačneme tvrdě pracovat a rvát se o body celých šedesát minut, tak do té doby to nepůjde,“ byl po zápase naštvaný slávistický trenér Daniel Tvrzník.

Z první výhry v sezoně se radovalo béčko Pardubic, když nedalo žádnou šanci Litoměřicím. „Měli jsme dobrý pohyb a hráli jsme dobře směrem dopředu, vytvořili jsme si spoustu šancí, další jsme neproměnili. Až na pár chyb, co jsme vymysleli dozadu, tak i slušný výkon v defenzivě. Jediné, co nám zatím nejde, jsou přesilovky. Na nich budeme pracovat, a to musíme zlepšit, protože vyrovnané zápasy se lámou v přesilovkách a my si v nich musíme pomoct,“ okomentoval vítězné utkání pardubický lodivod Richard Král.

Vsetín – Poruba 2:6 (1:2, 1:3, 0:1) Branky: 4. T. Jandus, 23. Vaňo – 32., 34. a 46. O. Šedivý, 6. Christov, 17. Střondala, 31. T. Šoustal.

Litoměřice – Pardubice B 2:5 (0:1, 1:3, 1:1) Branky: 24. Černohorský, 49. Kuťák – 25. a 31. Kaplan, 19. T. Urban, 25. Rouha, 42. Pochobradský.

Třebíč – Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Branky: 36. Matyáš Svoboda z tr. střílení – 1. Anděl, 43. Š. Jelínek.

Prostějov – Zlín 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Branky: 47. Hanousek – 32. a 59. Köhler, 7. Salonen, 27. Martin Novák.

Frýdek-Místek – Přerov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1) Branky: 12. Kowalczyk, 19. Haas, 51. Geidl – 14. Jakub Svoboda, 17. Březina, 22. D. Indrák, 43. Goiš.

Slavia Praha – Sokolov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0) Branky: 50. T. Knotek – 14. Csamangó, 24. D. Novotný, 27. Kverka, 39. Krajčík.

Zdroj: hc-vsetin.cz, lhkjestrabi.cz, hc-slavia.cz