Poruba přepisuje své vlastní dějiny, vyhrála poosmé za sebou. Na Vsetín má náskok deseti bodů

Přidat na Seznam.cz

Mezi spolufavority druhé nejvyšší hokejové ligy určitě patřila i Poruba. Což se nakonec plní, avšak to že bude Poruba po dvaceti kolech lídrem tabulky s desetibodovým náskokem na druhý Vsetín, neočekávali ani její věrní fanoušci. Mimochodem hlavní adept na baráž o extraligu Zlín ztrácí na severomoravský tým dokonce 18 bodů!

V posledním utkání v Přerově Poruba dlouhé minuty ukazovala svou dominanci, až se nechala lehce ukolébat a málem o výhru přišla. Ještě v 47. minutě vedli Porubští 3:0, ale pak si nechali dát dva góly. Své vítězství si pojistili v poslední minutě zápasu. „Padesát minut to byl z naší strany pěkný hokej. Bohužel jsme tam pak za stavu 3:0 namazali a dostali jsme takový hloupý gól. Ta třetí branka byla naší nedůsledností v závěru utkání, musíme hrát trošičku jinak. Řekli jsme si všechno v kabině a musíme si z toho vzít ponaučení. Zlaté a dobré tři body po reprezentační přestávce, kdy jsme jenom trénovali, a ještě v Přerově, který je silný a nepříjemný v soubojích,“ uvedl trenér Poruby Jiří Režnar.

Vsetínu narostla ztráta na první příčku po porážce s béčkem Pardubic 1:2. Východočeši tak potvrdili vzestup formy a už mají 16ti bodový náskok na poslední Frýdek-Místek. „Já jsem hrozně rád, že při premiéře na střídačce se povedlo získat tři body, obzvlášť proti tak kvalitnímu soupeři, jako je Vsetín. Velká pochvala do kabiny, byl to velmi dobrý bojovný výkon. Samozřejmě, mělo to nějaké chybky, obzvlášť ve druhé třetině, kdy jsme na chvilku vypadli z rolí a ztráceli zbytečně kotouče ve středním pásmu. Ale jinak, když to vezmu komplexně, tak to byl velmi dobrý, bojovný, týmový výkon,“ uvedl trenér Tomáš Jirků, který nahradil na střídačce Richarda Krále. Ten, jak známo, přijal minulý týden extraligovou štaci v Mladé Boleslavi.

I přes domácí porážku s Kolínem 0:2 se na třetí příčce nadále drží Sokolov. Kolín stejně jako Pardubice B zažívá úspěšné období a též prchnul z podpalubí tabulky.

Zmiňovaný Zlín porazil doma Slavii těsně 4:3. Pražané se tak nadále pohybují na předposledním místě a nadále tak „devalvují“ svou nedávnou úspěšnou historii, kdy s Vladimírem Růžičkou na střídačce získávali tituly. I Zlínští už jen na tituly vzpomínají… „Myslím si, že vstup jsme měli dobrý, zhruba prvních pět minut. Pak jsme tam udělali chybičku a nepochopitelně se nám to zase začalo bortit… V první třetině jsme měli více ze hry, tři šance jsme neproměnili, dostali jsme gól v oslabení, což nahlodalo začátek té druhé třetiny. Jsem hrozně rád, že zhruba v půlce utkání jsme se nakopli. Začali jsme hrát dobře, tvořili jsme hru,“ podotkl k utkání zlínský kouč Miloš Říha.

Zdroj: hcdynamo.cz, hcporuba.cz, beranizlin.cz