Poruba poprvé prohrála, ale nadále si udržuje první místo před Vsetínem

Přidat na Seznam.cz

Největší favorit druhé nejvyšší hokejové soutěže Zlín se trápí, v posledních čtyřech zápasech získal dohromady jen čtyři body. A na první místo už tak ztrácí devět bodů. Vedoucí příčku okupují dva týmy – Poruba a Vsetín, prvně jmenované mužstvo je první díky skóre. Ale Poruba klidně mohla vést o nějaký ten bodík, jenže prohrála v Prostějově 0:3. Naopak Vsetín si z Kolína přivezl výhru 3:2.

Před zápasem v Prostějově měla Poruba průměr 4,1 gólu na zápas, tentokrát však na Hané naprosto střelecky vyhořela. „Nejde vyhrávat do nekonečna. Prohra nás mrzí, jelikož jsme nebyli horším soupeřem, sešli se jednoduše dva kvalitní týmy. V druhé části jsme z velkého tlaku inkasovali druhý gól a z kraje třetí periody hned třetí. Bohužel, my jsme gól nevstřelili. Kluci ale hráli dobře a bojovali až do konce. Ve středu nás čeká derby s trápícím se Frýdkem-Místkem, což bychom neměli podcenit. Derby nezná dopředu vítěze a my se budeme snažit připravit tak, aby body zůstali doma,“ uvedl trenér Poruby Jiří Režnar.

Zatímco v Porubě berou prohru s nadhledem a věří, že se dostanou zpět na vítěznou vlnu, ve Zlíně mají chmurnější myšlenky. Po špatném začátku sezony (tři prohry), přišlo velké nadechnutí (pět výher), teď ale ševci opět padli do mizérie. S Přerovem byli velmi blízko ke třem bodům, jenže tři sekundy (!) před koncem běžné hrací si Přerovští vynutili nastavení, které potom proměnili ve svůj prospěch. „Chtěli jsme uspět, chtěli jsme tři body. Nešli jsme do vedení, museli jsme otáčet, což bylo velmi těžké, soupeř je urputný. Nakonec jsme to zvládli, ale bohužel jsme nedali ten pojišťovací gól na 3:1, šance na to byly. A ten závěr… Prostě bychom to měli uhrát. Spokojení nejsme, i když jsme z posledních devíti zápasů nebodovali jen jednou. Chtěli jsme uspět, tři body jsme si zasloužili,“ podotkl zlínský kouč Miloš Říha.

Zmiňovaný Vsetín to neměl v Kolíně zrovna jednoduché. Dvakrát museli Valaši dotahovat vedení domácích, aby nakonec sami pak vsítili vítězný gól. „My jsme do našeho prvního gólu ve druhé třetině byli horším týmem. Byli jsme všude o krok pozdě, soupeř byl aktivnější. My jsme za půlku utkání měli 5 nebo 6 střel na branku. Ten první gól nám pomohl. Poté jsme ve třetí třetině v 5. minutě stáhli hru na tři lajny, což nám ještě pomohlo k nějakým šancím, které jsme využili a odvážíme si tři body, i když pro nás bylo toto utkání velice náročné,“ řekl vsetínský lodivod Jiří Weintritt.

Prostějov – Poruba 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Branky: 24. Fronk, 37. Jiránek, 41. Slanina.

Kolín – Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2) Branky: 27. M. Chalupa, 39. P. Moravec – 31. Larsen, 44. Kern, 47. Hrňa.

Zlín – Přerov 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1) Branky: 30. T. Pospíšil, 36. Salmio, 59. Süss – 24. a 60. D. Indrák, 59. Krisl, 61. Březina.

Zdroj: hc-vsetin.cz, beranizlin.cz, lhkjestrabi.cz