Porazit Dynamo Pardubice? Vypadá to na Mission impossible

Přidat na Seznam.cz

Před loňskou sezonou vyhlásilo Dynamo Pardubice útok na titul. Bylo z toho „jen“ třetí místo, což bylo pro ambiciózního majitele Petra Dědka málo, a proto s klidem propustil kouče Radima Rulíka. Zároveň však si na pět let pojistil největší hvězdy – brankře Romana Willa a útočníky Lukáše Sedláka a Tomáše Hyku. Navíc přivedl trenéra Václava Varaďu, který z Třince vytvořil mašinu na tituly. Ale stále v Pardubicích měli pocit, že by to chtělo kádr dopilovat, a proto přichází ze zámoří Martin Kaut.

Třiadvacetiletý útočník už v minulosti pardubický dres oblékal. Nejdříve ten mládežnický, ale pak už se jako sedmnáctiletý přemístil do kabiny dospělého áčka. Jeho talent neunikl ani reprezentačním trenérům, takže není divu, že si ho v roce 2018 ze 16. pozice vybralo Colorado Avalanche.

Jenže kariéra neběžela podle představ, což způsobily především zdravotní potíže. Musel jít na operaci, která sice dopadla naštěstí dobře, ale přesto se nedokázal pořádně prosadit v NHL a nastupoval spíše na farmě. I proto se rodák ze Žďáru nad Sázavou rozhodl nastartovat svou kariéru v prostředí, které tak dobře zná. „Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit zpátky do Dynama. Když už se vědělo, že nebudu hrát v Americe, klub se mi ozval, rychle jsme se domluvili a jsem rád, že to dopadlo. Všechno tady znám, hrál jsem tu od mládeže, takže se těším, že budu znovu oblékat pardubický dres,“ řekl Kaut po podpisu dvouleté smlouvy.

Jak už bylo nazančeno, Kaut si prošel mládežnickou reprezentací a právě tam se setkal s novým pardubickým koučem. „Z mládeže znám i pana Varaďu. Vím, že to je náročný a přísný trenér. Myslím, že přesně tohle potřebuji, abych se mohl zlepšovat. Byl to také jeden z důvodů, proč jsem se do Pardubic vrátil,“ podotkl útočník, který si v NHL celkově zahrál v 56 zápasech a to v dresu Colorada a posléze v San Jose.

I Václav Varaďa je rád, že se opět setká s Kautem. „Jsem rád a nadšen, že náš tým posílí takto talentovaný hráč, který do velkého světového hokeje vyletěl z pardubické mládeže. Martina jsem již vedl v mládežnických reprezentacích a věřím, že do našeho týmu přinese dravost, produktivitu a zároveň také, i přes jeho nízký věk, spoustu zkušeností,“ uvedl kouč, který má pomoci po dvanácti letech získat pro Pardubice titul.

Zdroj: redakce, hcdynamo.cz