Pomohou Spartě švédské kapky? Extraligový favorit angažoval zahraničního trenéra

Přidat na Seznam.cz

Celých 11 dní trvalo, než hokejová Sparta Praha oznámila, kdo ji povede po odvolaném Pavlu Paterovi. Když už se zdálo, že se na lavičku postaví Václav Varaďa, došlo k zvratu a na trenérský post se nakonec vrátil Miloslav Hořava. Jako svého asistenta si zvolil Švéda Hanse Wallsona.

Tento švédský kouč je ve své zemi velmi uznávaný, vždyť s provinční Skellefteou získal dva tituly (2013 a 2014) a třikrát byl ve své vlasti vyhlášen nejlepším trenérem sezony. 56letý lodivod působil i v zahraničí, přesněji ve švýcarském Curychu. Pak se vrátil do své rodné země a trénoval Björklöven, kde skončil letos únoru a od té doby měl pauzu. Až nyní tedy znovu naskočí do hokejového kolotoče a to přesně příští pátek, kdy se Sparta před svými fanoušky postaví libereckým Tygrům.

Švédský kouč by mohl pomoci k lepší formě svým krajanům, bratrům Erikovi a Gustavu Thorellovým, kteří zatím v této sezoně zůstávají za očekáváním, což se ale týká i jejich spoluhráčů… I proto je Sparta až na ostudném 13. místě.

O Wallsonovi mluví s respektem bývalý reprezentační obránce Martin Ševc, který pod nim nastupoval ve zmíněné Skelleftee. „S Wallsonem se skvěle komunikuje, po trenérské stránce umí výborně zorganizovat hru, dokáže hráčům jasně rozdělit role,“ podotýká současný manažer Mladé Boleslavi a dodává: „Umí být přísný, ale klíčové je, že je férový a ke všem přistupuje stejně. V kombinaci s výborně zvládnutou komunikací jde o nejdůležitější faktor.“

Za pár týdnů či spíše za pár měsíců, až začne play-off, se ukáže, zda „švédské kapky“ na sparťanskou kabinu platily.

Zdroj: isport.blesk.cz , idnes.cz