Polská reprezentace odletěla na mistrovství světa v doprovodu stíhaček

Přidat na Seznam.cz

Polsko v reakci na úterní událost ohledně dopadu rakety na její území a úmrtí dvou jejích občanů neponechává nic náhodě a let polské fotbalové reprezentace do dějiště šampionátu doprovázela vzdušná obrana v podobě dvou stíhaček F-16.

Reprezentace Polska vstoupí do šampionátu zápasem proti Mexiku příští týden. Družina kolem Lewandovského měla na svou cestu netradiční doprovod. Dvě stíhačky F-16 je doprovodily až do dějiště šampionátu v Kataru. Fotbalisté Polska by se letos rádi podívali do vyřazovacích bojů. Těch se zúčastnili naposledy v roce 1986.

Podle NYPost byla důvodem netradičního doprovodu úterní událost na polsko-ukrajinské hranici, kam dopadla raketa a zabila dva polské občany. Polská vláda tak neponechala nic náhodě. Svou roli jistě hrály i zkušenosti z minulosti, když v roce 2010 havarovalo letadlo s tehdejším polským prezidentem Lechem Kaczynskim a kde se polská strana stále domnívá, že letadlo se stalo terčem atentátu.

Polsko je ve skupině „C“ světového šampionátu a po Mexiku na ně čeká souboj se Saudskou Arábií a fotbalový svátek na konec v podobě reprezentace Argentiny s hvězdným Lionelem Messim, doplňuje InsideSport.

Zdroj: InsideSport, NYPost