Policie identifikovala fanouška, který spustil hromadný pád na Tour of France

Přidat na Seznam.cz

V 15. etapě Tour zvedl fanoušek u silnice ruku, aby se vyfotil, a srazil k zemi 20 jezdců. Francouzská policie nyní zjistila jeho totožnost a zahájila vyšetřování, uvedl deník Spiegel.

Policie z francouzského města Bonneville identifikovala muže, který údajně způsobil hromadnou havárii během nedělní 15. etapy Tour of France. Informoval o tom list Le Parisien.

Podle zprávy bylo zahájeno vyšetřování, které má objasnit přesné okolnosti nehody v Aviernozu, asi 128 kilometrů před cílem etapy. Na televizních záběrech je vidět, jak podezřelý pachatel z aglomerace Annecy natahuje ruku a fotí se chytrým telefonem. Američan Sepp Kuss, který jel v čele pelotonu, se ruky dotkl, upadl a vzal s sebou asi 20 dalších jezdců.

Kuss je hlavním pomocníkem dánského lídra celkového pořadí Jonase Vingegaarda v týmu Jumbo Visma. Jejich týmový kolega Nathan van Hooydonck také havaroval a zůstal poté dlouho ležet. Utrpěl četné odřeniny, ale později v závodě pokračoval. Všichni jezdci, kteří byli do nehody zapleteni, nakonec mohli v závodě pokračovat.

Jedná se o poslední případ z neslavné série incidentů s fanoušky na letošní Tour de France. Den předtím se připletly do cesty doprovodné motorky, protože v husté frontě lidí nestihly uvolnit místo.

„V ideálním případě by se to nestalo, ale je to největší cyklistický závod na světě a spousta lidí přesně neví, co se děje,“ řekl Kuss na tiskové konferenci po etapě. Apeloval na diváky: „Nestůjte na silnici a nefoťte se.“

Zdroj: spiegel.de, leparisien.fr, redakčně upraveno