Polášek se ve Spartě titulu nedočkal, a tak si pro něj přišel do Třince. Místo v sestavě však nemá jisté…

Přidat na Seznam.cz

Nejlepším týmem české hokejové extraligy posledních deseti let je jednoznačně Třinec. V tomto období získal čtyři tituly a navíc byl ještě dvakrát ve finále. Kdybychom to zúžili na poslední pětiletku, vešla by se sem všechna mistrovská vítězství. Zkrátka v Třinci umí dělat hokej, což je velké lákadlo pro spoustu hráčů. I pro ty, co hráli v posledních sezonách u velkých soupeřů, mezi které patří Sparta. A právě z tohoto pražského klubu přichází k Ocelářům Adam Polášek.

Dvaatřicetiletý obránce má ve svém životopisu kromě Sparty zapsané i další kluby z Evropy (Vítkovice, Novosibirsk, Soči, Nižněkamsk a Ilves), ale zkoušel to i za „velkou louží“, i když jen v nižších soutěžích. Právě kvůli velkým zkušenostem, nabitým i v reprezentaci, ho do Třince angažovali. „Po odchodu Patrika Kocha jsme potřebovali doplnit zadní řady. Naskytla se nám možnost angažovat obránce se zkušenostmi z olympiády a mistrovství světa, který k nám přichází zabojovat o místo v sestavě z pozice sedmého a osmého obránce, a je taky připravený v případě potřeby pomáhat partnerskému týmu ve Frýdku-Místku. I to svědčí o jeho pokoře a odhodlání hrát za naší organizaci, protože ne každý hráč s jeho historií by na podobnou nabídku kývl,“ řekl sportovní ředitel Jan Peterek.

Už ta skutečnost, že Polášek nemá jisté místo v sestavě, a přesto se rozhodl pro Třinec, je možná překvapující, ale samotný hráč to bere s nadhledem. „Přestože je mi dvaatřicet let a mám v kariéře něco za sebou, nepřicházím sem s tím, že si ze mě každý sedne na zadek. Jdu bojovat o to, abych si za tenhle tým vůbec mohl zahrát. Mám k němu obrovský respekt, a proto mi tahle nabídka dávala největší smysl. Můžu se tady toho hodně naučit, zároveň ale také věřím tomu, že můžu týmu něco dát,“ uvedl rodák z Ostravy.

Jeho postoje si váží i trenér Ocelářů Zdeněk Moták. „Sezona bude dlouhá, máme před sebou také Champions Hockey League a na to potřebujeme mít kádr širší. Adam je obránce s kvalitní historií a zkušenostmi z reprezentace i zahraničí. O místo v sestavě si bude muset říct, ale jeho motivace být platným členem Ocelářů je obrovská a my věříme, že nám pomůže,“ řekl kouč posledních šampionů.

Jako drtivá většina extraligových týmů i Třinec už má za sebou první trénink na ledě, kterého se účastnily i všechny letní posily – Tomáš Kundrátek, Richard Pánik, Viliam Čach a Richard Nedomlel. První přípravné utkání čeká Oceláře příští čtvrtek na ledě partnerského týmu ve Frýdku-Místku.

Zdroj: redakce, hcocelari.cz