Poláci vyhodili Santose. U fotbalové reprezentace vydržel jen devět měsíců

Přidat na Seznam.cz

Fotbalová reprezentace Polska je bez trenéra. Soupeř českého týmu v kvalifikaci o postup na Mistrovství Evropy odvolal Fernanda Santose. Osmašedesátiletý portugalský kouč vydržel ve funkci pouhých devět měsíců.

Santos od ledna 2023, kdy podepsal smlouvu, odkoučoval pouze šest zápasů. Bilance tří výher a tří porážek zase tak špatná nebyla, ale vaz mu zlomily výsledky polského týmu v kvalifikačních zápasech. Polsko se jako hlavní favorit krčí na čtvrtém místě s šesti body z pěti zápasů. Reálně mu hrozí, že se na EURO příští rok nepodívá. Na český tým Poláci ztrácejí dva body a mají odehráno o jeden zápas navíc.

Portugalský mág s věčně zamračenou tváří přitom v roce 2016 dovedl portugalskou reprezentaci v čele s Cristianem Ronaldem k triumfu na Mistrovství Evropy. Také s ní vyhrál Ligu národů.
Jeho metody se však u polského týmu neosvědčily, spekulovalo se o neshodách s částí hráčů, v týmu nepanovala dobrá atmosféra. I přes tlak svazu, médií i fanoušků však Santos odmítl odstoupit, nakonec se po složitých jednání povedlo dosáhnout dohody.

Nový kouč nebyl zatím jmenován, všeobecně převládá mínění, že by jím měl opět být polský kouč. Podle šéfa Polské fotbalové asociace Cezaryho Kuleszy je prioritou co nejrychlejší jmenování nového kouče, jak informuje web Polské fotbalové asociace PZPN.

Zdroj: The Portugal News, PZPN