Pohárový turnaj basketbalistů v Praze má nečekané, ale přesto atraktivní obsazení

Přidat na Seznam.cz

Možná trochu nečekané, ale o to více atraktivní obsazení má finálový turnaj Českého poháru basketbalistů. Jeho zápasy se odehrají v sobotu 18. a v neděli 19. března v pražské hale Královka. Bude to neutrální prostředí pro všechny týmy, což v podstatě dává jednotlivým účastníkům stejné naděje na úspěch.

V semifinále se střetnou dvojice: BK Ústí nad Labem – BK Brno (z jejich ligového zápasu je i ilustrační snímek) a BK Děčín – BC Kolín. Půjde tedy o konfrontaci celků, které figurují ve skupině A1 nejvyšší ligové soutěže. Mezi aspiranty na pohárovou trofej nejsou basketbalisté Nymburka ani Opavy, přičemž Opava loni získala pohár a tentokrát chybí dokonce mezi čtyřmi semifinalisty.

Pro všechny zúčastněné týmy je to výzva, jak zabojovat o ceněný triumf. Děčín ještě nikdy pohár nevyhrál, byť jsme byli dvakrát druzí, ale na úplný vrchol to nestačilo,“ svěřil se generální manažer děčínského klubu Lukáš Houser.

Pomyslnou pohárovou medaili mohou urvat tři celky, takže motivace nikomu nechybí.

Jsem přesvědčen, že nikdo nekaluluje s tím, že má blízko k bronzu nebo i stříbru. Určitě se všechny kluby dívají před cestou do Prahy jen nahoru, tedy na konečný úspěch a pohárové zlato, což je pochopitelné,“ přemítá Houser.

Finálový turnaj proběhne v hlavní fázi sezony, a tudíž jeho účastníci absolvují v součtu s ligou během krátké doby náročný program.

Je to jakási dvojrole na dvou frontách, Kluby, které se do elitní čtyřky nedostaly, budou mít volný víkend, ale věřím, že by byly raději, kdyby ho neměly, a mohly hrát o pohár,“ tvrdí Houser.

Zdroj: autorský článek